Medycyna estetyczna

Korekta ust – wskazujemy najlepsze metody zmiany kształtu i powiększania ust

Chyba każda z nas marzy o kształtnych, jędrnych i wydatnych ustach, obok których nie można przejść obojętnie? Niestety mało która kobieta może się takimi pochwalić. Większość pań chciałaby coś zmienić w wyglądzie swoich warg. Jedne z nas nie są zadowolone z kształtu inne z kolor, a jeszcze inne z ich wielkości. Na szczęście wszystkie te problemy może rozwiązać korekta ust. Wystarczy zgłosić się do gabinetu medycyny estetycznej, aby marzenie o niesamowitych ustach stało się realne.

Pomysły na prezent na Dzień Mamy od córki i syna Pomysły na prezent na Dzień Mamy od córki i syna

Dlaczego decydujemy się na trwałe powiększanie ust?

Korekta ust to w ostatnich latach jeden z coraz częściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Wiele osób chce w ten sposób skorygować wielkość lub kształt warg, wymodelować i wypełnić ich okolice, nadać intensywniejszy kolor czerwieni wargowej, lub zwiększyć jej objętość. Osoby w młodym wieku z reguły decydują się na uwydatnienie objętości warg, nasycenie ich kolorem czy zmianę kształtu. Starsze osoby, u których doszło do utraty jędrności warg oraz pojawienia się zmarszczek w okolicy ust, korzystają z zabiegu z celu wygładzenia skóry wokół ust oraz przywróceniu wargom elastyczności i młodego wyglądu.

Korekta ust może dotyczyć również niwelowania asymetrii pomiędzy górną a dolną wargą, podniesienia kącików ust oraz zmiany położenia górnej wargi w stosunku do nosa. Dzięki zabiegom w niedługim czasie można cieszyć się pełnymi, jędrnymi i ładnie wybarwionymi ustami. Techniki korekty ust są różne. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, lekarz medycyny estetycznej wybiera odpowiedni zabieg, aby efekt był jak najbardziej zbliżony do oczekiwań pacjentki. Poniżej opisujemy najczęściej stosowane metody powiększania ust.

Korekta ust przy użyciu kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w ludzkim organizmie substancja. Stąd też użycie go do powiększania ust jest bardzo bezpieczne, a ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych na ten preparat jest minimalne. Podczas zabiegu czerwień wargowa ust zostaje ostrzyknięta kwasem hialuronowym, który oprócz efektu wypełniania ust, przyczynia się do ujędrnienia i nawilżenia warg. Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka lub kilkanaście miesięcy, bowiem preparat jako naturalny składnik organizmu, zostaje przez niego z czasem wchłonięty. Dlatego korekta ust przy użyciu kwasu hialuronowego musi być co jakiś czas powtarzana, aby efekt jędrnych ust był zachowany.

Zabieg jest mało bolesny, dlatego pacjentka po jego wykonaniu może wrócić do wykonywania codziennych czynności. Należy tylko przez 3 dni wystrzegać się korzystania z solarium, sauny i zażywania kąpieli  słonecznych, aby nie narażać ust na działanie wysokiej temperatury. Bezpośrednio po zabiegu należy również ograniczyć też mimikę twarzy.

Ostrzykiwanie ust tłuszczem

Metoda ta uznawana jest, podobnie jak zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, za jeden z najbardziej naturalnych sposobów powiększania ust. Wargi wypełnia się bowiem własną tkanką tłuszczową pacjentki, którą pozyskuje się z innych części ciała (zazwyczaj z brzucha). Pobrana tkanka musi zawierać żywe komórki, aby mogły się one w dalszym ciągu rozwijać w nowym miejscu. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnej elastycznej igły, którą wprowadza się w obręb ust i maleńkimi porcjami wstrzykuje się tłuszcz.

Zabieg jest bardzo bezpieczny, gdyż wypełniaczem jest naturalna tkanka pozyskana z ciała pacjenta, dlatego można tu wykluczyć wszelkie reakcje alergiczne. Wstrzyknięty w usta tłuszcz po pewnym czasie zaczyna się wchłaniać. Dlatego po 6 – 12 miesiącach efekt zabiegu jest dużo mniej widoczny. Aby rezultat mógł się utrzymać, potrzebny jest kolejny zabieg w ciągu tego czasu. Jeśli wykonamy go 2 lub 3 razy, jego efekt może się przedłożyć nawet do kilku lat. Należy zaznaczyć, że tkanka tłuszczowa nie wchłania się zupełnie, dlatego, nawet jeśli nie zdecydujemy się na kolejny zabieg, nasze usta i tak będą nieco większe niż były pierwotnie.

Przez kilka dni od zabiegu widoczne mogą być zasinienia w miejscach, gdzie wprowadzana była igła. Wtedy też usta będą opuchnięte. Po tym czasie wszystko wraca do normy, a my możemy cieszyć się doskonałymi rezultatami zabiegu.

Trwałe powiększanie ust za pomocą implantów

Powiększanie ust za pomocą implantów daje gwarancję trwałości i skuteczności zabiegu. Bardzo popularnym tworzywem służącym do powiększania ust i dobrze tolerowanym przez ludzkie tkanki jest goreteks. Implanty wykonane z goreteksu mają postać grubej nici, w którą wtopiona jest igła lub też niewielkich fragmentów materiału, które można dowolnie formować poprzez cięcie. Implant w formie nici od razu wprowadzany jest pod skórę, natomiast płatki materiału przed umieszczeniem pod skórą muszą zostać docięte na wymiar ust. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Po zabiegu przez ok. 7 dni na ustach widoczna jest opuchlizna.

Powiększanie ust za pomocą implantów z goreteksu daje trwały efekt, a preparat jest dobrze przyswajalny przez organizm, dlatego ryzyko odrzucenia implantu czy innych powikłań jest znikome. Bezpośrednio po zabiegu implant jest wyczuwalny, jednak z czasem pacjent się do niego przyzwyczaja. Czasami implant może się nieznacznie przesuwać. Jeśli nie jesteśmy zadowolone z rezultatu zabiegu, implant można w każdej chwili usunąć.

Do korekty ust stosuje się również implanty wykonane z alodermu, czyli ludzkiej skóry, która została przygotowana w odpowiedni sposób, aby była zaakceptowana przez organizm pacjentki. Powiększanie ust wykonuje się również przy użyciu elastycznych implantów żelowych, które doskonale dopasowują się do kształtu warg. Wielkości i szerokości implantów są różne, co pozwala dobrać odpowiedni model do preferencji pacjentki.

Chirurgiczne powiększanie ust

Niektóre panie poddają się zabiegom chirurgii plastycznej, aby trwale skorygować kształt swoich ust. Zabiegi takie pozostawiają po sobie niewielkie blizny, które trzeba ukrywać pod makijażem. Operacja ust polega na nacięciu i odpowiedniemu wymodelowaniu ich kształtu, w zależności od potrzeb i upodobań pacjentki. Najczęściej wykonywane są zabiegi, podczas których nacina się skórę pomiędzy czerwienią wargową a białą skórą twarzy. Cześć białej skóry zostaje usunięta, a skóra ust naciągnięta i zszyta. W miejscu szycia powstaje  blizna.

Operacja ust może dotyczyć również podniesienia środka górnej wargi, dzięki czemu zostaje ona bardziej wyeksponowana. Podczas takiego zabiegu nacina się skórę u podstawy nosa i usuwa jej fragment. Niektóre pacjentki decydują się na pomniejszenie ust. Wówczas chirurg plastyk wycina część śluzówki znajdującej się pod skórą ust. Nacięcie wykonuje się od strony wewnętrznej jamy ustnej.

Pamiętajmy jednak, że chirurgiczne powiększanie ust to zabieg nieodwracalny, dlatego powinien być bardzo dobrze przemyślany.

Korekta ust za pomocą makijażu permanentnego lub tatuażu

Za pomocą makijażu permanentnego można uzyskać bardzo ładne usta bez konieczności wykonywania skomplikowanych zabiegów. Makijaż ten polega na wprowadzeniu w skórę warg odpowiednio dobranych pigmentów, które uwydatnią kolor ust oraz ich zarys. Za pomocą tego zabiegu można wymodelować kształt warg i optycznie je powiększyć, poprzez odpowiednie rozmieszczenie barwników (ciemniejszy kolor w obrębie konturów ust, a jaśniejszy pośrodku). Ponieważ makijaż permanentny czy tatuaż przeprowadza się za pomocą barwników, wcześniej należy wykonać próbę uczuleniową, aby wykluczyć możliwość pojawienia się reakcji alergicznej.

Efekt zabiegu, w zależności od wybranej metody może utrzymywać się od kilkunastu miesięcy (makijaż permanentny) do nawet 3 lat (tatuaż). Różnica ta wynika z odmiennej głębokości, na jaką wprowadza się barwnik podczas tych zabiegów oraz szybkości złuszczania się naskórka, co u każdej osoby może przebiegać inaczej.

Makijaż permanentny czy tatuaż ust pozwolą zaoszczędzić czas, który do tej pory przeznaczałyśmy na makijaż ust. Dodatkowym plusem tego rodzaju zabiegów jest to, że o każdej porze dnia i nocy nasze usta będą wyglądały perfekcyjnie.

Przeciwwskazania do wykonania korekty ust?

Zmiana kształtu ust nie jest zalecana osobom, które posiadają złą krzepliwość krwi, problemy kardiologiczne lub duże nadciśnienie tętnicze. Zabiegi tego typu nie są wskazane również w przypadku chorób skóry, alergii, ogólnego osłabienia organizmu lub w sytuacji zagrożenia infekcją operowanego miejsca. Przygotowując się do zabiegu, należy wykonać podstawowe badania krwi (morfologię), OB, oznaczyć przeciwciała typu B i C pod kątem WZW oraz sprawdzić poziom krzepliwości krwi.

Na korektę ust decyduje się coraz więcej pań, ba, nawet niektórzy panowie postanawiają zmienić kształt swoich warg. Do wyboru mamy wiele zabiegów, które mniej lub bardziej trwale uwydatnią nasze usta i poprawią ich kształt. Pamiętajmy jednak, aby rozsądnie wybierać gabinet, w którym poddamy się zabiegowi. Doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje lekarza to podstawa dobrze wykonanego zabiegu.

Źródło:

http://powiekszanie-ust.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź zaufany gabinet medycyny estetycznej w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *