KosmetykaMedycyna estetyczna

Koniec z cellulitem!

Poznaj sposoby waliki z cellulitem

Cellulit to prawdziwa zmora dla wielu kobiet. Wygląda nieestetycznie i jest trudny do zwalczenia. Wstydzisz się swojego ciała? Próbowałaś prawie wszystkiego, a nadal masz „pomarańczową skórkę”? Istnieje wiele metod walki z tą przypadłością.  Poznaj te najskuteczniejsze i pożegnaj cellulit raz na zawsze!

Jak powstaje cellulit?

Cellulit spowodowany jest przede wszystkim przez słabe krążenie. Dochodzi wtedy do nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej, w wyniku czego na powierzchni skóry pojawiają się nierówności. Można temu jednak częściowo zapobiec, poprzez stosowanie odpowiednich praktyk. Nie noś przede wszystkim obcisłych ubrań, utrudniających krążenie. Stosuj naprzemiennie ciepły i zimny prysznic, a także dobry preparat antycellulitowy. Jeśli jednak problem już się pojawił, udaj się koniecznie do profesjonalisty. Gabinety medycyny estetycznej proponują całą gamę zabiegów antycellulitowych. Oczywiście wspomóc je powinna domowa pielęgnacja na co dzień, a także zmiana szkodliwych nawyków.

Walka z cellulitem – od czego zacząć?

W zależności od gabinetu, możesz zdecydować się na wiele zabiegów wyszczuplająco – antycellulitowych. Do najbardziej skutecznych należy m.in. endermologia, czyli masaż skóry za pomocą głowicy z wałeczkami. Ich ruch powoduje ciągłą zmianę ciśnień, przez co znacznie poprawia się krążenie skóry. Dla widocznych efektów potrzeba około dziesięciu wizyt w salonie. Możesz też wybrać mezoterapię, czyli wstrzyknięcie pod skórę specjalnych substancji poprawiających krążenie i spalanie tłuszczu.

Profesjonalne sposoby walki z cellulitem

Jeśli jesteś miłośniczką masażu, zdecyduj się na drenaż limfatyczny, wykonywany ręcznie lub za pomocą aparatu. Dla uzyskania odpowiednich efektów potrzeba od dziesięciu do dwudziestu zabiegów (cena waha się od 70 do 120 zł za jeden). Coraz więcej osób ceni sobie w walce z cellulitem także terapię laserową. Kosmetyczka wodzi laserem po skórze, dzięki czemu promienie wnikają w tkankę. W ten sposób znacznie przyspiesza metabolizm i znikają rozstępy. Podobne działanie mają ultradźwięki, emitowane przez specjalną sondę. Niestety, kuracje te nie należą do najtańszych. Świetnym uzupełnieniem może być body wrapping – skóra smarowana jest specjalnymi preparatami, a następnie szczelnie owinięta folią, co pozwala usunąć z organizmu nadmiar wody oraz toksyczne substancje.

Domowe sposoby walki z pomarańczową skórką

W walce z cellulitem bardzo ważna jest także domowa pielęgnacja. Słyszałaś o ujędrniającej mocy wody? To nie mit! Woda jest głównym składnikiem naszego organizmu, dlatego warto skorzystać z jej pozytywnego działania. Jeśli masz taką możliwość, chodź regularnie na basen – Twoje ciało bardzo szybko stanie się jędrne. Poza tym stosuj naprzemiennie ciepły i zimny prysznic na strefy dotknięte cellulitem.

Kosmetyki dla jędrnej skóry

Staraj się jak najczęściej robić masaże ciała. Podszczypuj i ugniataj skórę dotkniętą skórką pomarańczową – użyj do tego myjki, masażera lub specjalnej szczotki. Oprócz tego przeprowadzaj regularnie domowej roboty peelingi i zaopatrz się w dobry balsam antycellulitowy.

Piękne ciało a dieta

Niestety wiele kobiet zapomina, że to przede wszystkim odpowiednia dieta decyduje o pięknym wyglądzie. Aby zapewnić skórze odpowiednią jędrność, trzeba jej dostarczyć składników odżywczych. Jedz soję i jajka, pij zieloną herbatę, za to ogranicz napoje gazowane i sól. A przede wszystkim jedz częściej, ale mniejsze porcje i w regularnych porach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź zaufany gabinet medycyny estetycznej w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *