KosmetykaMedycyna estetyczna

Kolagen naturalny w kosmetyce

Szukałaś czegoś, co wyraźnie spłyci zmarszczki, zlikwiduje obrzęki i cienie pod oczami, ale też wspomoże mikrocyrkulację? Marta Krokowska, kosmetolog i szkoleniowiec z Instytutu Souvre przybliży Ci fascynującą historię wynalezienia i właściwości kosmetyków bazujących na Kolagenie Naturalnym.

Czym jest kolagen?

Kolagen Naturalny jest głównym budulcem naszej skóry. Najistotniejszym białkiem, który tworzy tkankę łączną jest kolagen. Z języka greckiego kolagen – cole gennao – oznacza klejorodny. Mniej więcej od 30.roku życia nasz organizm wytwarza coraz mniej włókien kolagenowych. Z czasem w naszych organizmach zaczyna ubywać kolagenu, proces ten rozpoczyna się już w wieku ok. 21-25 lat. Dlatego tak ważne jest, aby suplementować kolagen zarówno w diecie, jak i dostarczać go w kosmetykach. Kolagenem wspomagamy nasz organizm od zewnątrz – żelem kolagenowym, od wewnątrz suplementacją z liofilizowanym kolagenem w nieinwazyjny sposób. Pielęgnacja domowa jest kluczowa, ale również warto zapoznać się z zabiegami kolagenowymi na twarz i ciało w Twoim gabinecie, robiące aktualnie furorę w SPA.

Poznaj siłę kolagenu naturalnego

Dlaczego tracimy kolagen?

Skutkiem utraty kolagenu są pogłębiające się zmarszczki, utrata jędrności skóry, jej suchość, a także cellulit i rozstępy. U niektórych można zaobserwować również utratę sprężystości włosów i paznokci, a nawet łysienie. Niszcząco na kolagen w naszym organizmie wpływa przede wszystkim nasz styl życia i niewłaściwe, codzienne nawyki. Warto skusić się więc czasem choćby na maskę kolagenową. Wyniszczająco na kolagen wpływa:

  • niezróżnicowana dieta,
  • cukier,
  • stres,
  • używki (alkohol, papierosy),
  • urazy.

Odkryj siłę naturalnego kolagenu

Funkcje kolagenu w organizmie

Kolagen spełnia funkcje podporowe – jest rusztowaniem dla naszej skóry, nadaje jędrności i gęstości, spaja komórki. To dlatego jego ubytek jest widoczny w postaci zmarszczek, opadającej i wiotkiej skóry. To zainspirowało naukowców do poszukiwania rozwiązań zatrzymujących rozpad kolagenu. Co ciekawe, dopiero polscy biochemicy dokonali przełomu na światową skalę. Na podstawie wieloletnich badań kolagenu rybiego odnaleźli metodę, która pozwala uzyskać stabilną formę kolagenu nadającego się do zastosowania w kosmetyce i przenikającego w głębsze warstwy skóry – do naszej błony, gdzie w skórze właściwej pobudzane są filbroblastry do produkcji Konagenu Naturalnego.

Jak stosować kolagen?

Produktów z kolagenem jest bardzo wiele, choćby kremy, żele czy maski kolagenowe. Używając produktów z kolagenem należy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  1. Abyśmy mogły przyjąć preparat, nasza skóra powinna być dokładnie oczyszczona, pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń i chemikaliów.
  2. Aby proces wchłaniania i rozpadu przebiegał prawidłowo, a białko kolagenowe nie pozostawało na powierzchni skóry, skóra powinna być mokra.
  3. Po aplikowaniu żelu z naturalnym kolagenem należy zastosować krem, który zabezpieczy skórę przed parowaniem i uzupełni barierę hydrolipidową naskórka.
  4. Należy pamiętać, aby krem nie zawierał kwasów owocowych, ceramidów, czy retinolu, gdyż te produkty wpływają na przenikanie produktów rozpadu kolagenu naturalnego.

Poznaj siłę kolagenu naturalnego

Kolagen naturalny w kosmetyce

Obecnie kolagen, zwany też białkiem młodości, ma szerokie zastosowanie kosmetyce. Żeby cała kuracja oparta na kolagenie naturalnym przyniosła zamierzony skutek, warto zgłosić się do specjalisty i skonsultować, co dla naszej skóry będzie najlepsze. Pierwszym ośrodkiem bazującym na produktach z kolagenem naturalnym jest Instytut Urody Souvre w Inowrocławiu, w którym dobierzesz dla siebie odpowiednie kuracje i produkty kolagenowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź zaufany gabinet medycyny estetycznej w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *