KosmetykaMedycyna estetyczna

Karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia – terapia dwutlenkiem węgla

Magdalena Muratowska – kosmetolog ze Studio Urody Synergia przedstawia niezbędne informacje, które pozwolą podjąć decyzję o zabiegu. Chcesz zadbać o swoją skórę przed wakacjami, ale nie wiesz, który zabieg pozwoli osiągnąć zadowalające efekty? Poznaj karboksyterapię, która nie jest zależna od fototypu skóry czy pory roku.

Na czym polega karboksyterapia?

Z wiekiem ilość tlenu w organizmie spada, czego wynikiem są zaburzenia krążenia  w tkance podskórnej oraz nasilające się procesy starzenia. Zabieg karboksyterapii polega na kontrolowanych iniekcjach dwutlenkiem węgla w głąb skóry, dzięki którym rozszerzają się naczynia krwionośne i dotleniane są te partie ciała, które tego najbardziej potrzebują. Celowo i świadomie wywoływany jest stan zapalny, który pomaga w stymulacji produkcji elastyny i kolagenu. Rozpoczyna się proces remodelingu skóry – poprawia się mikrokrążenie, tworzą się nowe naczynia krwionośne, następuje odbudowa i odżywienie komórek, dochodzi do zwiększenia metabolizmu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ finalnie dwutlenek węgla  wydalany jest przez nasze płuca jako produkt wymiany gazowej.

Najlepszy fryzjer najlepsza kosmetyczka Moment.pl

Kosmetyczne wskazania do zabiegu karboksyterapii:

  • zlokalizowana tkanka tłuszczowa,
  • cellulit,
  • rozstępy,
  • wiotkość skóry,
  • blizny,
  • biorewitalizacja,
  • zmarszczki,
  • cienie, worki pod oczami,
  • osłabiona cebulka włosów.
Źródło: Studio Urody Synergia

Karboksyterapia – metoda działania

Korzystny wpływ tej metody  znany jest już od dawna, jedyne co uległo zmianie na przełomie lat to dostęp do technologii.W Studio Urody Synergia pracujemy z medycznym urządzeniem Julié – to jedyny aparat na rynku, który  korzysta z podwójnego podgrzewania gazu, dzięki czemu zabieg jest komfortowy jak nigdy dotąd. W trakcie zabiegu przepływ dwutlenku węgla jest precyzyjnie kontrolowany oraz dwukrotnie filtrowany. Dodatkowo ważna jest informacja, że po zabiegu karboksyterapii nie jest wymagany okres rekonwalescencji, a od razu po zabiegu można wrócić do swoich zajęć.

Efekty karboksyterapii  

Procedury zabiegowe  umożliwiają nam pracę na całym ciele. Zanim jednak przystąpimy do działania  konieczny jest wywiad z pacjentem oraz wspólne wypełnienie karty zabiegowej. Należy wykluczyć przeciwwskazania, to pozwoli nam dobrać odpowiednie parametry. Częstotliwość wizyt uzależniona jest od obszaru iniekcji, kondycji skóry oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Najlepsze efekty uzyskujemy wykonując zabiegi w regularnych odstępach czasu. Poznaj więcej letnich porad last minute!

Należy pamiętać, że taki zabieg wymaga precyzji i doświadczenia, dlatego warto wybierać tylko zaufane salony kosmetyczne. Prawidłowo wykonana procedura pozwoli cieszyć się widocznymi efektami już po pierwszej wizycie. Karboksyterapię bez problemu można wykonać latem, a będzie to wręcz idealne rozwiązanie dla osób wybierających się na wakacje i pragnących wyglądać dobrze w bikini. Specjalista pomoże dobrać częstotliwość zabiegów do indywidualnego przypadku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź zaufany gabinet medycyny estetycznej w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *