SPA i masaż

Jedziemy do SPA!

Jak się przygotować do wyjazdu do SPA

Większość z nas nie ma czasu na dogłębny relaks i odpowiednią pielęgnację skóry. Czasem jednak każdy potrzebuje odprężenia i wtedy idealnym rozwiązaniem są salony kosmetyczne, oferujące usługi SPA. Profesjonaliści zapewnią Ci obsługę, o jakiej w domu możesz tylko pomarzyć. Zdecydowana? W takim razie rezerwuj termin!

Zabiegi w profesjonalnych ośrodkach SPA mają służyć kompleksowemu odprężeniu, zarówno dla ciała, jak i ducha. To miejsce, gdzie nie tylko zadbasz o swoje piękno, ale także pozbędziesz się stresów i napięć. Coraz więcej Polaków decyduje się na tego typu kuracje, ponieważ są niezwykle skuteczne i wbrew przekonaniom, nie trzeba wydawać na nie majątku. Jednak jest wiele powodów dla których warto się wybrać do SPA. Zanim jednak zdecydujesz się na rezerwację terminu, musisz pamiętać o podstawowych zasadach obowiązujących w SPA.

1. Bądź punktualna

Zasada obowiązująca wszędzie, jednak tutaj wyjątkowo ważna. Zabiegi SPA bywają dość skomplikowane i nie służą każdemu. Dlatego powinny być odpowiednio dopasowane. Na początku wizyty musisz udzielić informacji o stanie zdrowia, wypełnić kwestionariusze i odbyć rozmowę ze specjalistą. Niektóre kuracje wymagają konsultacji z lekarzem, istnieje bowiem wiele przeciwwskazań medycznych. Poza tym zabiegi dobiera się do masy ciała, rodzaju i stanu skóry, a także możliwych uczuleń na składniki aktywne kosmetyków. Po tym etapie następuje przygotowanie do kuracji. Jeśli się więc spóźnisz, to automatycznie ulegnie skróceniu cały zabieg, a stracisz na tym wyłącznie Ty.

2. Nie objadaj się

Spożywanie dużych posiłków przed zabiegami jest niewskazane – może wpłynąć negatywnie na Twoje samopoczucie. To samo dotyczy alkoholu. Zrezygnuj z użyciem perfum i kosmetyków – w połączeniu z intensywną kuracją mogą prowadzić do reakcji alergicznych. Opalanie przed wizytą w SPA też należy ograniczyć – zwłaszcza w przypadku planowanych peelingów.

3. Mów, gdy Ci źle

Terapeuta ma obowiązek poinformować nas dokładnie o etapach przeprowadzanego zabiegu. Jednak w trakcie jego trwania, gdy czujemy dyskomfort lub wręcz ból, należy niezwłocznie o tym powiedzieć. Jako klientka, masz prawo wymagać wysokiej jakości obsługi i informować o wszelkich elementach, które Ci przeszkadzają. Płacisz, więc wymagasz.

4. Depilacja z wyprzedzeniem czasowym

Wiele zabiegów wymaga depilacji zbędnego owłosienia na ciele. Należy jednak wykonać je odpowiednio wcześnie, aby nie doszło do podrażnień. W trakcie rezerwacji wizyty dowiedz się wszystkich szczegółów, aby być w pełni przygotowaną.

5. Gdy nagość jest problemem

Na pewno wiesz, że przy niektórych zabiegach SPA trzeba się rozebrać. Jeśli stanowi to dla Ciebie problem, zadeklaruj specjalistę odpowiedniej płci już w momencie dokonywania rezerwacji. Kobiecie z pewnością będzie łatwiej pokazać się nago innej kobiecie. Warto więc o to zadbać na samym początku.

6. Jak wybrać odpowiedni zabieg SPA

Jesteś zdecydowana na zabieg, ale nie wiesz, jaki będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? A może jesteś mężczyzną który po raz pierwszy wybiera się do SPA? Lista kuracji Cię przeraża? Masaż bambusami, morska maska, a może masaż gorącymi kamieniami? Nie martw się! W profesjonalnym gabinecie fachowcy pomogą Ci wybrać odpowiednią kurację i wytłumaczą dokładnie, na czym polega. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Znajdź najlepsze SPA w Twoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *