Jako klientki jesteśmy coraz bardziej świadome. Czytamy składy, dobieramy specyfiki do typu cery i własnych potrzeb. Nic więc dziwnego, że dużą popularnością cieszą się kosmetyki mineralne, które nie zawierają substancji konserwujących, sztucznych barwników czy silikonów. Co to oznacza? Czy wiemy, jakie korzyści niesie za sobą używanie kosmetyków naturalnych?
Potwierdzone działanie
Minerały wchodzące w skład kosmetyków mają określone właściwości, dzięki czemu makijaż spełnia na przykład funkcję ochronną. I tak dwutlenek tytanu może zastąpić filtr przeciwsłoneczny o faktorze 15. Tlenek cynku wspomaga gojenie się ran, łagodzi podrażnienia, pozytywnie wpływa na cerę trądzikową (kojarzycie chyba maść cynkową?). Mika optycznie redukuje zmarszczki. Brzmi super!
Wyświetl ten post na Instagramie.
Do zadań specjalnych
Kosmetyki mineralne sprawdzą się w ekstremalnych sytuacjach. Początkowo były stosowane głównie u osób z bardzo wrażliwą skórą, wymagającą specjalnego traktowania – na przykład po zabiegach dermatologicznych czy chirurgii plastycznej. Ze względu na dobry skład są polecane alergikom i osobom borykającym się z trądzikiem. Sprawdzą się też w cerze tłustej, bo pochłaniają nadmiar sebum.
Kiedy to się skończy?
Choć dobrej jakości kosmetyki mineralne zwykle są nieco droższe niż tradycyjne, może się okazać, że mniej obciążają nasz budżet. To za sprawą dużej wydajności. Choć opakowanie sypkiego podkładu mineralnego ma tylko 9 g, może wystarczyć na wiele miesięcy. Warto dodać także, że długo zachowują ważność (pod warunkiem, że kosmetyk w opakowaniu nie styka się ze skórą, tzn. nie nabieramy palcami, a odsypujemy).
Wyświetl ten post na Instagramie.
Wszyscy zadowoleni
Jak już wspomnieliśmy, kosmetyki mineralne są odpowiednie dla osób z problemową cerą. Tak naprawdę sprawdzą się w przypadku każdego typu skóry. Jeśli potrzebujemy większego krycia, możemy nałożyć kilka warstw kosmetyku – w przeciwieństwie do tradycyjnych specyfików, nie spowoduje to efektu maski. Problemu nie stanowi również odcień skóry, ponieważ dostępna gama kolorystyczna podkładów czy różów jest naprawdę szeroka.
Jak widzicie, zalet stosowania kosmetyków mineralnych jest sporo. Mają one oczywiście swoje wady, na przykład to, że pracuje się nimi trudniej, niż tradycyjnymi odpowiednikami. Przy odrobinie wprawy możemy jednak uzyskać pożądany efekt, a przy tym zadbać o skórę.
Powiązane wpisy
- Kosmetyki mineralne – lepsze od tradycyjnych? Zobacz, czym są i dlaczego są tak popularne!
- Makijaż permanentny ust – naturalna pigmentacja
- Moja stylizacja od Zoia Beauty Stylist – recenzja wizyty
- Buttery skin – jak osiągnąć efekt rozświetlonej, zdrowej cery?
- Zabłyśnij tej wiosny! Trendy w makijażu, które pokochasz