Kosmetyka

Jak zamaskować odrosty na paznokciach?

W ciągu miesiąca paznokcie rosną o około 7-8 mm, dlatego manicure hybrydowy i żelowy wymagają systematycznego usuwania i nakładania od nowa lub uzupełniania. Niestety odrosty na paznokciach nie prezentują się estetycznie, dlatego warto wiedzieć, jak zniwelować ubytki.

Jak pomalować paznokcie hybrydowe, aby nie było widać odrostu? 

Odrosty na paznokciach stają się widoczne mniej więcej co dwa tygodnie, ale hybryda systematycznie ściągana i nakładana może wywołać osłabienie paznokci ze względu na konieczność piłowania płytki paznokcia i stosowania acetonu lub specjalistycznego removera. Perfekcyjnie prezentujące się paznokcie hybrydowe można uzyskać bez większego wysiłku, tworząc zdobienia lub decydując się na nietypową odmianę manicure francuskiego. Oprócz kolorowych lakierów zawsze warto mieć w domu wersję bezbarwną i top coat, który zabezpieczy odnowiony manicure.

Zakryj odrost metodą half-dip na paznokciach

Jeden z najprostszych sposobów, aby zniwelować odrosty na paznokciach hybrydowych i żelowych, to tzw. metoda half-dip nails, którą określa się również mianem pogrubionego frenchu. Należy wyposażyć się w lakier kolorowy, bezbarwny i top coat, a także taśmę klejącą. W pierwszej kolejności usuwamy skórki i opiłowujemy paznokcie. W przypadku paznokci żelowych, które są grubsze niż hybrydowe odsłoniętą część paznokcia najlepiej pomalować lakierem z odżywką. Po wyschnięciu lakieru przyklejamy taśmę klejącą mniej więcej w połowie paznokcia. Taśmy można też przyklejać z dwóch stron po skosie, co daje interesujący efekt. Dolną część płytki malujemy na wybrany kolor. Nie ma potrzeby malowania górnej części, ale oczywiście można. Wówczas trzeba poczekać aż lakier wyschnie i tym razem przykleić taśmę z drugiej strony, a górę pomalować na kontrastowy kolor. Po wyschnięciu nanosimy top coat, aby zabezpieczyć końcowy efekt.

Wzorki i zdobienia maskujące odrosty na paznokciach hybdrydowych i żelowych

Nadal nie wiesz, jak zakryć odrost na paznokciach? Wykonywanie zdobień zapewnia jeszcze ciekawsze efekty i pozwala wykazać się kreatywnością. Oczywiście najpierw należy usunąć skórki, ale w następnym kroku odrost wystarczy pokryć bezbarwnym lakierem. Teraz w lakierze można swobodnie zatopić kryształki Swarovskiego, cyrkonie, brokaty i wszelkie inne ozdoby, które przyjdą ci na myśl. Można również na zaschniętym lakierze wymalować różnokolorowe kropki lub inne wzory. Na koniec paznokcie pokrywamy top coatem.

Uzupełnienie paznokci żelowych

Gdy pojawiają się odrosty napaznokciach żelowych, o uzupełnienie należy zadbać w terminie około 3 tygodni od wykonania pierwszej stylizacji. Uzupełnienie jest procesem, podczas którego usuwana jest stara część masy i niwelowany powstały odrost. Jak w każdym przypadku trzeba zacząć od odsunięcia skórek i skrócenia paznokci odpowiednim pilnikiem. Polecana jest wersja o gradacji 100/180. Stosujemy go również do zlikwidowania około 50-70% masy znajdującej się na paznokciu. Dzięki temu powierzchnia zostanie wyrównana i nowe warstwy będzie można bez problemu nałożyć. Konieczne jest oczyszczenie i odtłuszczenie paznokcia. Trzeba nałożyć cienką warstwę primera i żelu bazowego na naturalną część płytki paznokcia i utwardzić pod lampą UV. Przy pomocy żelu budującego należy dokończyć manicure. Dłonie ponownie należy umieścić pod lampą i na zakończenie nałożyć żel nabłyszczający. Uzupełnianie paznokci żelowych chroni płytkę paznokcia przed niszczeniem. Zapewnia perfekcyjny manicure na wiele tygodni zamiast na niespełna miesiąc. Odstępy pomiędzy nakładaniem i uzupełnianiem paznokci żelowych powinny być dostosowane do tempa wzrostu paznokcia. U niektórych osób konieczne jest wcześniejsze uzupełnienie braków.

Jeśli nie możesz poradzić sobie z odrostem na paznokciach – koniecznie wybierz się do profesjonalnego, polecanego salonu, w którym wykonają na Twoich paznokciach piękny manicure. Najlepsze salony w Twoim mieście z rezerwacją online szukaj na Moment.pl! 🙂

[Głosów:5    Średnia:4.4/5]
Znajdź najlepszy salon manicure w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *