Jak przykleić sztuczne rzęsy? Poradnik nakładania rzęs nie tylko na pierwszy raz!

Czy wiesz, jak przykleić sztuczne rzęsy? Krótki przewodnik na temat samodzielnego zakładania rzęs

Piękne, długie i gęste rzęsy dodają uroku i efektownie wykańczają makijaż oka. Spojrzenie staje się wyraziste, a oczy optycznie powiększone. Jednak nie każda z nas jest szczęśliwą posiadaczką ładnych rzęs. Większość kobiet musi uzupełniać ten element swojej urody. Samo tuszowanie rzęs nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Dla lepszego podkreślenia spojrzenia warto sięgnąć po sztuczne rzęsy. Samodzielne przyklejanie rzęs u niektórych pań budzi spore obawy, ale zupełnie niepotrzebnie. Dziś postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie: jak przykleić sztuczne rzęsy? Sami zobaczcie, że to nic trudnego.

Przyklejanie rzęs – komu dedykowany jest zabieg?

Przyklejanie sztucznych rzęs polecane jest tym paniom, które w szybki sposób chcą podkreślić swoje spojrzenie. Zabieg można wykonać w gabinecie kosmetycznym, jednak wiąże się to ze sporym wydatkiem i koniecznością regularnego uzupełniania włosków. Zdecydowanie prościej jest dokleić sztuczne rzęsy samodzielnie w domu.

Warto jednak pamiętać, że zabieg można wykonać tylko w przypadku posiadania zdrowych i mocnych własnych rzęs. Słabe włoski obciążone sztucznymi mogą wypadać. Przyklejanie rzęs można wykonać u tych pań, które nie mają skłonności do alergii. Zarówno klej, jak i same rzęsy mogą bowiem uczulać.

Wybieramy sztuczne rzęsy

Wybór sztucznych rzęs nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza jeśli robimy to pierwszy raz. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rzęs (np. rzęsy na pasku, kępki rzęs, połówki do akcentowania zewnętrznego kącika oka). Sztuczne włoski posiadają również różną długość, grubość i stopień podkręcenia. Wszystko to pozwala dobrać model do kształtu naturalnych rzęs i preferencji każdej kobiety.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

W zależności od tego, jaki rodzaj rzęs wybierzemy, będą różniły się sposobem aplikacji i efektem wizualnym. Kępki rzęs dają bardziej naturalny efekt, gdyż nie klei się ich na całej linii rzęs, a jedynie nanosi się pomiędzy własne włoski. Jednak doklejanie pojedynczych kępek wymaga więcej wprawy, niż w przypadku paska, na którym przyklejone są wszystkie rzęsy.

Sztuczne rzęsy powinny być dobrane do okoliczności, w których będziemy je nosić. Jeśli planujemy codzienne użytkowanie, powinny być one zbliżone kształtem do naturalnych rzęs. Jeśli jednak planujemy wykorzystać je w celu podkreślenia oka przed wieczornym wyjściem, można pozwolić sobie na więcej szaleństwa i postawić na bardziej ekstrawagancki model z długimi, gęstymi i mocno podkręconymi włoskami.

Jak założyć sztuczne rzęsy na pasku? Instrukcja krok po kroku

Sztuczne rzęsy możemy zakupić w niemal każdej drogerii. Do wyboru mamy m.in. rzęsy na pasku i kępki rzęs, które zakłada się w nieco inny sposób. Poniżej przedstawiamy dokładny przebieg zabiegu przy użyciu rzęs na pasku. W dalszej części artykułu opiszemy również jak przykleić kępki rzęs. A więc do dzieła.

  1. Przyklejanie rzęs zawsze poprzedzamy makijażem oka. Na linii naturalnych rzęs malujemy kreskę czarnym eyelinerem, aby maksymalnie zatuszować miejsce połączenia sztucznych rzęs z naturalnymi.
  2. Naturalne rzęsy dokładnie tuszujemy lub wykonujemy wcześniej hennę rzęs. Wówczas ich tuszowanie nie będzie konieczne. Przyciemnienie naturalnych rzęs jest bardzo ważne, gdyż chodzi o wyrównanie kolorytu jednych i drugich włosków. Sztuczne rzęsy są bowiem z reguły ciemniejsze od naturalnych.
  3. Teraz możemy przystąpić do klejenia rzęs. Pasek ze sztucznymi rzęsami delikatnie wyjmujemy z opakowania, aby nie uszkodzić włosków. Najlepiej do tego celu użyć pęsety. Bardzo ważną czynnością jest przymiarka rzęs przed ich przyklejeniem. Sztuczne rzęsy zazwyczaj są dłuższe od naturalnej linii rzęs, dlatego często zachodzi potrzeba ich skrócenia. Przyklejanie zbyt długich rzęs, wychodzących poza zewnętrzną linię spowoduje efekt „smutnego oka”.
  4. Kiedy rzęsy mają odpowiednią długość, nanosimy na pasek specjalnie do tego przeznaczony klej (najlepiej, jeśli jest hipoalergiczny) i czekamy kilkadziesiąt sekund, aż substancja nieco zgęstnieje i stanie się elastyczna. Kleju nie może być za dużo, aby nie wypływał spod doklejonych rzęs.
  5. Kiedy klej ma już odpowiednią konsystencję, nanosimy pasek z rzęsami na powiekę. Ważne, aby przykleić go jak najbliżej naturalnej linii rzęs. W ten sposób miejsce doklejania będzie mniej widoczne. Pasek z rzęsami dociskamy do powieki, aby klej dobrze związał. Jeśli na linii łączenia rzęs powstanie widoczna szczelina, można ją zamalować eyelinerem.

Jak przykleić kępki rzęs?

Przygotowanie oka do zabiegu wygląda podobnie jak w przypadku przyklejania rzęs na pasku. A więc najpierw wykonujemy makijaż oka. Następnie rysujemy kreskę nad linią rzęs i nakładamy maskarę. Przy użyciu pęsety wyciągamy pojedyncze kępki rzęs z pudełka i zanurzamy końcówki w kleju. Czekamy, aż preparat nieco zgęstnieje i aplikujemy na powiekę. Kępki rzęs przyklejamy pomiędzy naturalne rzęsy, a nie jak w przypadku rzęs na pasku, nad ich linią. Ważne jest, aby kępki rzęs przyklejać w równych odległościach. W ten sposób efekt będzie bardziej zbliżony do naturalnego. Po zakończonej aplikacji rzęsy można jeszcze raz wytuszować.

Zdejmowanie sztucznych rzęs

Ściągnięcie sztucznych rzęs nie jest zbyt kłopotliwe. Najpierw wykonujemy demakijaż oka, a następnie za pomocą pęsety podważamy zewnętrzny pasek ze sztucznymi rzęsami i delikatnie odklejamy w kierunku do wewnętrznego kącika oka. Do usunięcia pozostałości kleju używamy oliwki, płynu miceralnego lub mleczka kosmetycznego. Nasączony preparatem wacik przykładamy do oka i czekamy do momentu rozpuszczenia się kleju. W przypadku wystąpienia trudności warto powiekę natłuścić kremem lub wazeliną. W podobny sposób ściągamy kępki rzęs z tą różnicą, że każda kępka musi być ściągana osobno. Pamiętajmy, aby nie robić tego na siłę, gdyż możemy w ten sposób wyrwać naturalne rzęsy.

Praktyczne porady na temat przyklejania rzęs

Poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek, które z pewnością przydadzą się podczas zabiegu przyklejania rzęs. Oto one:

  • Sztuczne rzęsy nie powinny wystawać zbytnio poza naturalne. Jeśli więc wybrałyśmy model zbyt długi, można je delikatnie przyciąć nożyczkami.
  • Jeśli na co dzień nosisz okulary, wybieraj rzęsy z krótszymi włoskami, aby nie sięgały do szkieł.
  • Sztuczne rzęsy można wykorzystywać wielokrotnie, pod warunkiem, że są odpowiednio ściągnięte i właściwie przechowywane. Dlatego nie wyrzucaj opakowania po rzęsach. Przyda Ci się do ich przechowywania. W naturalnym pudełku zachowają swój naturalny kształt.
  • Wybierając klej do rzęs, warto wybierać ten w czarnym kolorze. Będzie on mniej widoczny po naniesieniu na powiekę.
  • Jeśli okaże się, że klej nie został dokładnie naniesiony na pasek, a rzęsy są już przyklejone, uzupełnimy go za pomocą wykałaczki.

Przyklejanie rzęs nie jest tak trudne, jak by się mogło wydawać. Wystarczy trochę ćwiczeń i nasze rzęsy będą wyglądały jak po wyjściu z salonu kosmetycznego. Pamiętajmy, aby rzęsy kleić powoli, bez pośpiechu i zdenerwowania. Tylko wówczas osiągniemy zamierzony efekt. Jeśli mamy zbyt mało czasu, lepiej czynność tę odłożyć na inny dzień. Źle przyklejone rzęsy z pewnością nie poprawią naszego wyglądu.

Podobne artykuły