Medycyna estetyczna

Holistyczne podejście do zabiegu mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bardzo popularnym na całym świecie. W dodatku cechują ją niezwykłe bezpieczeństwo, niewielkie skutki uboczne, skuteczność, a także naturalne efekty. Dziś wszystko, co chciałabyś wiedzieć o tym zabiegu, przedstawia specjalistka z loveSKIN clinic!

Mezoterapia igłowa to terapia z lat 50, którą stosuje się do leczenia różnych schorzeń i niedoskonałości. Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry substancji leczniczych. Mezoterapia igłowa ma szerokie zastosowanie, może być wykonana na twarzy, szyi, dekolcie, ale również dłoniach, owłosionej skórze głowy, udach czy pośladkach. Preparat jest natomiast wstrzykiwany w naskórek, skórę właściwą lub tkankę podskórną.

Jak to się zaczęło?

Pierwszy zabieg mezoterapii igłowej został wykonany w 1952 roku przez doktora Michaela Pistora. Wówczas jej przeznaczenie było zupełnie inne. Na początku mezoterapię igłową starano się wykorzystać przy leczeniu zaburzeń słuchu, migren, a także żylaków. Już dekadę później zaczęto stosować ją do leczenia łysienia plackowatego oraz łuszczycy. Jednak dopiero w ostatnich latach odkryto jej holistyczne zastosowanie i wpływ na poprawę wyglądu. To sprawiło, że mezoterapia igłowa zaczęła być stosowana jako terapia przeciwstarzeniowa, a także zwalczająca różne niedoskonałości skóry na różnych częściach twarzy i ciała. To przyczyniło się gwałtownego wzrostu popularności.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Jak wspomniałam wcześniej, zabieg mezoterapii polega na wprowadzeniu igłą w głąb skóry substancji leczniczych, których celem jest pobudzenie jej do odnowy. Kontrolowane uszkodzenie na skutek działania czynników zapalnych prowadzi do uzyskania poprawy estetycznej. Wbrew pozorom taka procedura nie musi być bolesna. Przed rozpoczęciem zabiegu, można na skórę nałożyć maść znieczulającą i odczekać 20 minut. Następnie dokonuje się iniekcji preparatu strzykawką o bardzo cienkich igłach lub specjalnym pistoletem. Po zakończeniu tej procedury wykonuje się delikatny masaż, który ma na celu dokładnie rozprowadzić wstrzyknięty preparat oraz zapobiec pojawieniu się obrzęków i opuchnięć.

Komu zaleca się zabiegi mezoterapii igłowej?

Mezoterapię igłową można przeprowadzać już u osób, które ukończyły 18 lat. Dzieje się tak, ponieważ terapia ta pomaga uporać się z wieloma problemami skórnymi, a jej efekty są bardzo naturalne. Mezoterapia igłowa to doskonała metoda redukująca oznaki starzenia i często wykorzystywana w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Jednak sprawdzi się też przy likwidacji rozstępów, blizn oraz przebarwień, w walce z trądzikiem, a także podczas wzmacniania osłabionych cebulek włosowych.

Jakie są efekty mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa wpływa na poprawę całego wyglądu. Aplikowanie koktajli witaminowych w głąb skóry gwarantuje skuteczne leczenie oraz regenerację uszkodzeń skóry. Po zabiegu klientki mogą cieszyć się wyraźnie wypoczętą, zdrową i pełną blasku cerą. Mezoterapia igłowa to zabieg rewitalizujący, czyli mający na celu aktywację funkcji biologicznych skóry. Jej głównym efektem jest widoczne wzmocnienie i odżywienie skóry. Zostaje ona wyraźnie nawilżona, znikają drobne zmarszczki, a te głębokie są wyraźnie spłycone. Mezoterapią igłową można zredukować przebarwienia, opuchnięcia, sińce pod oczami, a także inne niedoskonałości skóry. Zabieg doskonale sprawdza się także przy odchudzaniu i modelowaniu ciała. W efekcie skóra jest napięta, bardziej elastyczna i jędrna, a cellulit wyraźnie zmniejszony. Warto pamiętać, że ta metoda przyczynia się też do stymulacji skóry do produkcji nowych komórek oraz włókien.

Jakie substancje aktywne stosuje się w czasie zabiegu?

W zabiegu mezoterapii igłowej stosuje się koktajle zawierające różne substancje aktywne. Dobiera się je do problemu skóry, oczekiwanych efektów oraz obszaru poddawanego zabiegowi. Najpopularniejsze terapie to te zwalczające zmarszczki, w których używa się preparatów zawierających kwasy: hialuronowy, askorbinowy, dezoksyrybonukleinowy, a także minerały. W przypadku walki z cellulitem najczęściej stosuje się preparaty zawierające kofeinę, tiratricol, L-karnitynę, rutynę, krzemionkę organiczną, wyciąg z karczocha oraz z nostrzyka żółtego. Do walki z rozstępami najczęściej wykorzystuje się pirogronian sodu. W zabiegach służących zahamowaniu łysienia czy wypadaniu włosów najczęściej pojawiają się koktajle zawierające biotynę, krzemionkę organiczną, minoksydyl, oligoelementy, pirodyksynę czy dexpanthenol.

Ile zabiegów należy wykonać?

Liczba zabiegów uzależniona jest od problemu skóry, stopnia jego zaawansowania oraz dobranego produktu, dlatego ustala się plan terapii dostosowanych od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Z  reguły w początkowej fazie wykonuje się cztery zabiegi w odstępach jedno- i dwutygodniowych. Na dalszym etapie terapii wykonuje się dwa zabiegi w miesięcznych odstępach. Jeżeli chcemy podtrzymać efekty terapii, należy wykonywać jeden zabieg przypominający co pół roku.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania mezoterapii mikroigłowej?

  • Ciąża,
  • karmienie piersią,
  • nadwrażliwość na składniki wstrzykiwanego preparatu,
  • miejscowe infekcje skóry,
  • przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • choroby nowotworowe.

Jakie mogą być skutki uboczne zabiegu?

Mezoterapia igłowa nie powoduje dużych skutków ubocznych. Niektóre osoby mogą odczuwać lekki dyskomfort w czasie nakłuwania. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie lub obrzęk utrzymujące się do kilku godzin. W niektórych  przypadkach mogą powstać również niewielkie siniaki w miejscu iniekcji.

Czy mezotarapia to najlepszy sposób na rewitalizację przed latem?

Zima to trudny czas dla naszej skóry. Ogrzewane pomieszczenia, niskie temperatury czy brak słońca nie sprzyjają jej dobrej kondycji. W związku z tym wiosna to idealny moment, aby ją zrewitalizować i odnowić. Mezoterapia igłowa szybko i skutecznie sprawi, że skóra odzyska blask, maksymalnie ją nawilży i najbardziej naturalnie pozwoli zatrzymać czas, a co za tym idzie – będzie można się cieszyć efektem głębokiego odżywienia. W połączeniu z codzienną pielęgnacją gwarantuje to, że twarz będzie napięta, promienna i zdrowa.

Zapraszam na mezoterapię igłową i inne skuteczne zabiegi do loveSKIN clinic w Warszawie. Wizytę można zarezerwować wygodnie i szybko przez darmową aplikację Moment.pl. Do zobaczenia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź zaufany gabinet medycyny estetycznej w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *