DepilacjaKosmetyka

Gładkie ciało – „must have” nie tylko latem

Najlepsze salony kosmetyczne w Warszawie Moment.pl

Piękne i gładkie ciało to marzenie każdej z nas. Szczególnie latem warto zastanowić się nad metodą depilacji, która pozwoli utrzymać efekt na dłużej. Kosmetolog Anna Kamm z Salonu Urody Kamelia podpowiada, jak skutecznie poradzić sobie z owłosieniem i na wakacjach cieszyć się jedwabiście gładką skórą.

Dla kogo przeznaczona jest depilacja woskiem?

Nie tylko latem pragniemy cieszyć się gładkim i zadbanym ciałem. Depilacja stała się standardem, który na stałe zagościł w menu zabiegowym salonów urody. To zupełnie naturalne, że włosy występują na całym ciele, z wyjątkiem wewnętrznej części dłoni i stóp.  Nie musimy się martwić gdy są piękne, zdrowe, lśniące i znajdują się na głowie. Jeżeli jednak w miejscach, w których zazwyczaj rośnie tzw. meszek pojawiają się mocne i sztywne włosy, często o ciemniejszym zabarwieniu, możemy mówić o nadmiernym owłosieniu. Czy jednak tylko osoby z nadmiernym owłosieniem mogą wybrać się na depilację woskiem? Oczywiście, że nie! Z zabiegów depilacji może skorzystać każda osoba, która chce pozbyć się zbędnego według niej owłosienia i pragnie cieszyć się gładką skórą na dłużej. 

Najlepszy fryzjer najlepsza kosmetyczka Moment.pl

Przeciwwskazania do depilacji woskiem

Zanim zdecydujemy o wykonaniu zabiegu usunięcia zbędnego owłosienia należy stwierdzić brak przeciwwskazań. Podczas wywiadu przed zabiegiem należy poinformować o stosowanym leczeniu lub alergiach. Kosmetolog musi otrzymać niezbędne dane, ponieważ w połączeni z niektórymi lekami czy alergiami może dojść do przerwania ciągłości naskórka lub stanów zapalnych, a w konsekwencji wielu skutków ubocznych jak np. przebarwienia.  

Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania depilacji woskiem to:

 • przerwanie ciągłości naskórka w miejscu zabiegowym,
 • stany zapalne, zakaźne i alergiczne skóry,
 • alergia na wosk lub preparaty towarzyszące zabiegowi,
 • choroby wirusowe,
 • brodawki i znamiona,
 • zapalenie żył,
 • żylaki,
 • stany gorączkowe,
 • słaba krzepliwość krwi,
 • leczenie retinoidami,
 • bezpośrednio po emisji promieni UV,
 • bezpośrednio po peelingach lub innych podrażniających skórę zabiegach.

Rezerwacja online w salonach kosmetycznych - Moment.pl

Rodzaje wosków do depilacji

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wosków, które różnią się strukturą i właściwościami. Najczęściej stosowane są woski miękkie tzw. paskowe, rozprowadzane za pomocą roli, które doskonale sprawdzą się na dużych powierzchniach, jak nogi czy ręce. Woski twarde poradzą sobie z delikatną i wrażliwą skórą, w takich okolicach jak np. pachy czy bikini. Profesjonalista w zaufanym salonie na pewno zaproponuje rozwiązanie dostosowane do konkretnego rodzaju owłosienia. 

Warto również podkreślić, że odpowiednia długość włosa niezbędna do prawidłowego wykonania zabiegu to już przeszłość. Dostępne są już woski hybrydowe. Są niezwykle elastyczne, delikatne dla skóry i usuwające nawet bardzo krótkie włosy.  

Depilacja woskiem w salonie kosmetycznym – krok po kroku

Profesjonalnie wykonane usunięcie zbędnego owłosienia składa się z kilku etapów. Nie można zapomnieć o żadnym z nich. Niezwykle istotne jest przygotowanie skóry do depilacji i jej późniejsza pielęgnacja. Zaawansowane technologicznie preparaty przed i pozabiegowe uzupełniają zabieg depilacji. Odtłuszczenie skóry przed zwiększa przyczepność wosku i może działać antybakteryjnie. Należy zwrócić uwagę na nowoczesne olejki do stosowania przed depilacją. Zabezpieczają one naskórek, zmniejszając ryzyko jego uszkodzenia i jednocześnie współgrają z odpowiednim woskiem czyniąc go bardziej elastycznym. Wbrew pozorom wosk nie ślizga się po powierzchni zabezpieczonej takim produktem skóry. Balsamy po depilacji wzbogacane są składnikami, które coraz lepiej łagodzącą podrażnienia i zmniejszają dyskomfort pozabiegowy. Sprawdź inne, równie skuteczne metody depilacji.

Nakładanie wosku zgodnie ze wzrostem włosa to oczywiście reguła obowiązująca w klasyce kosmetologii. Obecne rozwiązania pozwalają jednak na odmienną technikę wykonania depilacji  – pod włos. Sprawdzi się ona w trudno dostępnych miejscach takich jak bikini z krótkimi włoskami.
Zabieg usuwania zbędnego owłosienia znany i wykonywany w gabinetach kosmetycznych od wielu lat jest wciąż udoskonalany. Nie powinno dziwić stosowanie innych niż zawsze preparatów czy odmienna technika pracy. Wszystko po to aby każda klientka mogła cieszyć się gładkością, nawet z wrażliwą skórą przez cały rok.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *