Paznokcie

Domowe triki w manicure

Manicure japoński, hybrydowy, tytanowy, ombre, kombinowany: każda z technik ma swoje tajemnice. Za ostateczny efekt na Twoich paznokciach odpowiada wiedza i doświadczenie kosmetyczki-manicurzystki. Jednak znajomość kilku trików pozwoli na uzyskanie niebanalnych efektów także w domowym zaciszu. Przekonaj się, jak znacząco poprawić wygląd paznokci podczas wykonywania manicure w domu. Poznaj 4 profesjonalne triki manicurzystek!

1) Dobrze wykorzystaj czas schnięcia lakieru

Dmuchanie, wachlowanie, stres że uszkodzi się świeżo nałożony lakier: zapomnij o tym. Ten etap wpływa na to, jak przedłużyć trwałość lakieru. W czasie oczekiwania na wyschnięcie lakieru do paznokci zaaplikuj im brokat albo specjalny puder z efektem chromu lub hologramu. Coraz więcej takich dodatków wzbogacających manicure znajdziesz w sklepach, nawet w popularnych drogeriach. Czas oczekiwania na wyschnięcie lakieru jest najbardziej odpowiednim momentem na tego typu eksperymenty z manicure.

2) Użyj taśmy malarskiej

Taśma malarska może posłużyć nie tylko malarzom pokojowym. Manicurzystki z fantazją potrafią dzięki niej uzyskać wspaniałe efekty na paznokciach klientek. Ostatnim hitem był manicure botaniczny, czas na czary z taśmy malarskiej! Wystarczy najzwyklejsza taśma papierowa z marketu budowlanego. Przyklej ją np. po skosie na każdym paznokciu, by uzyskać wyraźną linię granicy koloru. Zaklejoną część możesz pozostawić niezamalowaną, albo zastosować na niej inny kolor – zaklejając wcześniej ten, który już nałożyłaś.

Uwaga: w przypadku klejenia taśmy na zamalowaną część paznokcia upewnij się, że powierzchnia całkiem wyschła. Z kolei odrywanie taśmy najlepiej wykonać jeszcze przed całkowitym wyschnięciem.

3) Użyj różnych kolorów lakieru na każdej z dłoni

Nie znasz najnowszych trendów? Poznaj rady blogerek w kwestii manicure. Nie możesz się zdecydować na dobór lakieru? Użyj jednego koloru na jednej dłoni i innego na drugiej. Im bardziej kontrastowe zestawienie tym lepiej, Pożądana jest także różnica faktur. Prosty pomysł, który z pewnością zwróci uwagę.

4) Użyj olejku odżywczego

Nie zawsze masz czas, aby w ogóle pomyśleć o solidnym manicurze. Najszybszym sposobem na odzyskanie blasku paznokci jest nałożenie olejku. W tej roli sprawdzą się wszelkie naturalne olejki, jakie masz w domu.

Eksperymentuj i baw się ozdabianiem paznokci. Wmasowuj odżywki, koktajle witaminowe i olejki w paznokcie i skórki. Połączenie fantazji i solidnej pielęgnacji daje najlepsze efekty. Nie można zaniedbywać żadnego z tych elementów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź najlepszy salon manicure w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *