Depilacja

Depilacja woskiem w salonie kosmetycznym – jak się przygotować i czego się spodziewać?

Depilacja woskiem w salonie kosmetycznym - jak się przygotować i czego się spodziewać?

Depilacja woskiem zyskuje coraz większą popularność wśród Pań, ale także i Panów. Profesjonalna depilacja w salonie to gwarancja długotrwałego efektu i gładkiego ciała. O tym, jak przygotować się do depilacji woskiem i czego należy się spodziewać w trakcie i po zabiegu opowiada Małgorzata Wączek ze Studio Depi Place w Poznaniu.

Najpopularniejszą grupą usług wśród naszych Klientek jest depilacja miejsc intymnych, najczęściej wybierane są: depilacja bikini oraz depilacja brazylijska. Czy to oznacza, że depilacja woskiem jest bezbolesna? Przygotowałam dla Ciebie zestawienie najważniejszych informacji na temat zabiegów depilacji woskiem w salonie kosmetycznym.

Co to jest depilacja woskiem i na czym polega?

Depilacja woskiem jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Polega na usuwaniu włosków wraz z ich cebulkami za pomocą profesjonalnego ciepłego wosku do depilacji. Efektem takiego zabiegu są słabsze, później odrastające włoski. To alternatywa dla depilacji laserowej

Jakie efekty osiąga się dzięki depilacji woskiem?

Systematyczna depilacja woskiem wydłuża efekt gładkiego ciała, nawet do 3 tygodni a także zmniejsza ilość i grubość odrastających włosków, przez co stają się mniej widoczne.

Jaki rodzaj wosku warto wybrać?

Jeżeli jesteś zainteresowana depilacją miejsc intymnych (np. bikini brazylijskie) lub pach, zabieg powinien zostać wykonany woskiem przystosowanym do wrażliwych części ciała – woskiem twardym. Jego największą zaletą jest przyczepność jedynie do włosków. Podczas depilacji odczuwalny jest mniejszy ból, a podrażnienie jest punktowe. Jeżeli będziesz depilowała większe części ciała tj. nogi, ręce, brzuch, depilacja powinna zostać przeprowadzona woskiem tradycyjnym – miękkim. Do usuwania włosków używane są flizelinowe lub bawełniane paski, które są inne niż plastry do depilacji z drogerii, z którymi prawdopodobnie miałaś już do czynienia.  

Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Aby depilacja woskiem była skuteczna, włoski należy zapuścić na min. długość 5mm, max. 1cm. W momencie, kiedy włoski okażą się za krótkie, wosk nie będzie w stanie ich

złapać, przez co zabieg nie zostanie wykonany. Oprócz tego 12h przed depilacją należy wykonać peeling ciała. Dzięki temu złuszczymy martwy naskórek i poruszymy cebulki włosów. Efektem tego działania będą sukcesywnie wyrwane włoski podczas zabiegu.

Depilacja woskiem w salonie kosmetycznym - jak się przygotować i czego się spodziewać?

Czego nie należy robić bezpośrednio przed depilacją?

Trzy dni przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z opalania (naturalne i natryskowe opalanie, solarium). W dzień zabiegu nie należy balsamować ciała – śliska warstwa na skórze uniemożliwi prawidłową aplikację wosku.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji woskiem:

  • cukrzyca,
  • łuszczyca,
  • wirusowe zapalenie wątroby,
  • słaba krzepliwość krwi,
  • stany zapalne na skórze,
  • żylaki,
  • epilepsja,
  • świeża opalenizna,
  • stosowanie kremów z zawartością kwasów.

Zalecenia po depilacji woskiem

W dzień po zabiegu depilowane części ciała przemywamy jedynie letnią wodą, nie używamy żelu pod prysznic ani balsamu – ciało nawilżamy oliwką lub olejem kokosowym. Przez 2-3 dni po depilacji nie korzystamy z kąpieli w słonej i chlorowanej wodzie, a także unikamy nadmiernego wysiłku fizycznego. Obszary ciała poddawane zabiegowi chronimy przed działaniem promieni słonecznych.

Depilacja bikini krok po kroku

Najpopularniejszą grupą zabiegów są depilacja miejsc intymnych, depilacja bikini czy bikini brazylijskie. Ze względu na komfort podczas zabiegu, depilację stref bikini powinno wykonywać się wyłącznie woskiem twardym, bezpaskowym. Na samym początku klientka powinna być skierowana do toalety w celu odświeżenia się przed depilacją. Wizytę należy rozpocząć wywiadem kosmetycznym. Klientka przebiera się w jednorazową bieliznę, która jest stopniowo odkrywane przez kosmetologa wykonującego zabieg (najpierw jedna połowa, następnie druga). Zabieg powinien być przeprowadzany w zamkniętym pomieszczeniu, tak by zapewnić komfort i poczucie prywatności osobie depilowanej. Wiele osób poddających się depilacji bikini po raz pierwszy czuje skrępowanie, należy pamiętać, że kosmetyczka wykonująca zabieg jest wyspecjalizowana z tej dziedzinie i podchodzi do tego profesjonalnie, także nie ma czego się obawiać.

Co należy robić, aby wydłużyć efekty depilacji?

Przede wszystkim należy zrezygnować z innych metod depilacji m.in. golenie maszynką miejsc intymnych czy stosowanie kremów do depilacji. Wymienione metody działają na naszą niekorzyść, ponieważ ucinają włos u nasady, w związku z tym pozbawiają go najcieńszej części. Efektem tego procesu jest wydostanie się nad powierzchnię skóry kolejnej, niestety mocniejszej i grubszej części włosa, co skutkuje wzmocnieniem włosa na nowo. Warto zadbać również o regularne nawilżanie i złuszczanie naskórka. Poza depilacją woskiem są również inne metody trwałej depilacji, które można wykonać w salonie kosmetycznym, kosmetolog na pewno doradzi odpowiednią metodę dla Ciebie.

Warto przygotować się do wizyty również pod kątem sprawdzenie salonu, w którym chcemy wykonać depilację woskiem. Potwierdzenie jakości wykonywanych usług możemy sprawdzić m.in. dzięki opiniom na portalu Moment.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *