Depilacja

Jak depilować miejsca intymne? Która metoda jest najlepsza? Pomagamy dokonać wyboru

Depilacja miejsc intymnych stała się niemalże takim samym wymogiem jak depilacja nóg czy pach. W modzie są zarówno całkowicie wydepilowane miejsca intymne, jak i różnorakie fryzury. Mają one nie tylko pomóc w zachowaniu prawidłowej higieny, ale także stać się częścią gry wstępnej. Wielu mężczyzn podnieca gładkość wzgórka łonowego, a wydepilowane panie doznają większych przyjemności z seksu oralnego. Depilacja miejsc intymnych jest zatem potrzebna nie tylko dla higieny, ale także dla przyjemności. Poznaj wady i zalety najlepszych metod depilacji okolic intymnych.

Golenie miejsc intymnych za pomocą maszynki do golenia

To jedna z najpopularniejszych i najszybszych metod usuwania włosków z miejsc intymnych. Staje się nieoceniona, gdy chcesz szybko pozbyć się włosków lub nadać im prostą fryzurę. Golenie miejsc intymnych wymaga jednak wprawy. Nieostrożne podejście może zakończyć się zacięciem, a to już krótka droga do poważnych infekcji. Dobrze więc robić to na spokojnie, najlepiej w trakcie kąpieli. Włoski zmiękną, a pokryta pianką do golenia skóra nada maszynce doskonały poślizg. Pamiętaj, aby sięgać po ostre maszynki, najlepiej z 3 ostrzami. Włoski powinny zostać usunięte za pierwszym posunięciem. Poprawianie i stosowanie tępych maszynek może doprowadzić do podrażnień i w efekcie pojawiają się nieestetyczne krostki.

Zaletą tej metody jest niewątpliwie tani i szybki sposób pozbycia się włosków. Co więcej, zabieg jest łatwy, choć wymaga skupienia i wprawy szczególnie w czasie golenia warg sromowych oraz okolic odbytu. Po goleniu skóra jest jedwabiście gładka.

Wadą jest jednak jego trwałość. Włoski odrastają w błyskawicznym tempie – już po 2 dniach, a z każdym kolejnym zabiegiem stają się coraz mocniejsze. W związku z czym, dla zachowania gładkiej skóry, czynność trzeba często powtarzać. Co więcej, golenie miejsc intymnych niesie ryzyko zacięcia się, a w tym miejscach rany trudno się goją.

Depilacja okolic intymnych kremem

Drugie miejsce pod względem szybkości zajmuje krem do depilacji miejsc intymnych. Warto tutaj podkreślić fakt, że należy sięgać po krem stricte do depilacji tych partii ciała. Tego typu preparaty chemiczne pozwalają szybko, bo zaledwie w kilkanaście minut od aplikacji pozbyć się niechcianych włosków bez ryzyka zacięcia się.

Zaletą kremów do depilacji miejsc intymnych jest ich dokładność oraz fakt, że włoski trochę wolniej odrastają niż po goleniu tradycyjną maszynką. Są również nieco słabsze.

Wadą jest jednak to, że kremy tego typu mają tendencję do uczuleń z uwagi na chemiczny skład produktu. Szczególnie narażone na podrażnienia i uczulenie są właśnie miejsca intymne. Śluzówka oraz skóra w tych miejscach jest bardzo delikatna, dlatego też silne preparaty chemiczne mogą doprowadzić do uczulenia, czego efektem będą podrażnione i swędzące okolice intymne. Pamiętaj więc, aby wykonać próbę uczuleniową, zanim pokryjesz kremem całe miejsca intymne.

Depilacja miejsc intymnych depilatorem

Depilator elektryczny pozwala usunąć włoski wraz z cebulką. Mechaniczne wyrywanie włosków to bolesny zabieg, który w przypadku miejsc intymnych może okazać się nie do zniesienia. Oczywiście dzisiaj dostępne są różnorakie depilatory, wyposażone dodatkowo w nasadki chłodzące, które łagodzą dolegliwości związane z depilacją. O ile wzgórek łonowy można tą metodą wydepilować, o tyle okolice warg sromowych czy odbytu zwykle sprawiają ból nie do wytrzymania.

Zaletą tej metody jest długotrwały efekt utrzymujący się nawet do 4 tygodni. Włoski po depilacji depilatorem odrastają wolno i są zdecydowanie słabsze.

Wadą jest niewątpliwy ból oraz podrażnienie skóry, a także czasochłonność zabiegu. W przypadku miejsc intymnych podrażnienie oraz zaczerwienienie może utrzymywać się znacznie dłużej niż na nogach. Skóra w tych rejonach jest znacznie bardziej delikatna i wrażliwa, dlatego zarówno ból, jak i dolegliwości po depilacji są odczuwalne bardziej i dłużej.

Depilacja okolic intymnych woskiem

Wosk to jeden z najbardziej popularnych sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Sprawdza się również w przypadku miejsc intymnych, o ile odporność na ból jest stosunkowo wysoka. Jego działanie ma podobny charakter co depilator, ponieważ również usuwa włoski wraz z cebulką. Z tą różnicą, że wosk nakłada się na ciepło, dzięki czemu delikatnie rozgrzany mieszek włosowy bardziej się rozszerza i włoski łatwiej się wyrywa. Depilacja miejsc intymnych za pomocą wosku powinna być przeprowadzona przez doświadczoną kosmetyczkę. Nie tylko z uwagi na trudno dostępne miejsca, ale także w celu zachowania należytego bezpieczeństwa. Jak już było wspominane, skóra w tych partiach jest bardzo delikatna, a nieumiejętna depilacja woskiem może doprowadzić do silnych podrażnień.

Zaletą zabiegu, podobnie jak w przypadku depilatora jest długotrwały efekt gładkości utrzymujący się nawet do 4 tygodni. Włoski przy regularnej depilacji woskiem odrastają słabsze i w mniejszej ilości. Również cena zabiegu w gabinetach nie jest wcale wygórowana.

Wadą jest bolesność zabiegu, co w przypadku miejsc intymnych jest jednak niezwykle ważnym aspektem. Ponadto wosk może uczulać, szczególnie alergików i osoby ze skórą wrażliwą.

Depilacja miejsc intymnych pastą cukrową

W zasadzie depilacja tą metodą ma podobne działanie jak wspomniany wcześniej wosk. Niemniej jednak różni się nie tylko preparat do depilacji, ale także sposób jej wykonania. Wosk nakładamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa i zrywamy, kierując się pod włos. W przypadku pasty cukrowej robimy to na odwrót, czyli nakładamy pod włos i zrywamy z włosem. Co więcej, pasta cukrowa nie uczula, ponieważ jest produktem w 100% z naturalnych składników. Możesz nawet przygotować ją własnoręcznie, gdyż jej wykonanie jest dziecinnie proste. Z powodzeniem ta metoda może być stosowana przez alergików oraz osoby ze skórą wrażliwą, ponieważ pasta cukrowa w przeciwieństwie do wosku obkleja tylko włoski, nie przyklejając się do skóry. Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona, ale podrażnienia są znacznie mniejsze niż w przypadku wosku. Na pierwszy raz lepiej udać się na zabieg do gabinetu kosmetycznego, gdzie wykona go doświadczona kosmetyczka.

Zaletą jest naturalność produktu oraz możliwość wykonania go w domowym zaciszu. Co więcej, depilacja pastą cukrową jest mniej bolesna, a daje te same rezultaty, czyli gładkość na około 4 tygodnie.

Wadą jest koszt zabiegu w salonie, ponieważ jest on nieco wyższy niż depilacja woskiem. Dzieje się tak, gdyż depilacja pastą cukrową wymaga poświęcenia większej ilości czasu na ten sam odcinek depilowanej skóry. Do wad zaliczamy również bolesność, ponieważ jakby nie było, włoski wyrywane są wraz z cebulką.

Depilacja miejsc intymnych laserem

Innowacyjne technologie pozwalają usuwać włoski bezboleśnie i na stałe. Tak działa właśnie specjalny laser do depilacji, którego światło oddziałuje na melaninę (składnik włosa). Pochłania ona energię z lasera i zamienia ją w energię termiczną, niszcząc w ten sposób nieodwracalnie cebulkę włosa. Włoski będące w fazie wzrostu zostaną bezpowrotnie zniszczone w czasie zabiegu, czego efektem będzie ich naturalne wypadanie. Zabieg pozwala więc trwale usunąć niechciane owłosienie z miejsc intymnych. Metoda jest nie tylko skuteczna, ale także bezbolesna. Taki zabieg można wykonać tylko w gabinetach kosmetycznych, gdzie dobiera się moc oraz czas trwania impulsu do rodzaju skóry oraz włosów.

Zaletą depilacji laserowej jest oczywiście jej trwałość, gdyż pozwala usunąć włoski raz na zawsze. Kolejnym atutem jest bezbolesność zabiegu.

Wadą niestety jest koszt oraz fakt, że dla uzyskania trwałego efektu trzeba zabieg powtarzać, ponieważ włosy rosną w różnym tempie i różnych fazach, a laser działa tylko na te, które są w fazie wzrostu. W przypadku depilacji miejsc intymnych zabieg powtarza się co 4-8 tygodni do momentu, aż uzyskamy zadowalający efekt. Po zabiegu na miejscach intymnych może pojawić się zaczerwienienie, a nawet obrzęk. Zwykle po 2-4 dniach dolegliwości ustępują. W tym czasie niezbędna jest delikatna higiena, bez stosowania mydła czy produktów na bazie alkoholu.

Jak depilować miejsca intymne?

Decyzja o depilacji miejsc intymnych, bez względu na wybraną metodę powinna być decyzją przemyślaną. Szczególnie jeśli planujesz wykonać depilację hollywoodzką metodą laserową. Włoski w miejscach intymnych nie rosną od parady. Ich zadaniem jest chronić wrażliwe miejsca intymne przed zanieczyszczeniami i bakteriami. Całkowite ich zgolenie sprawi, że otworzymy drzwi wszystkim tym zagrożeniom.

Czasami zamiast całkowitej depilacji, lepiej postawić na przycięcie fryzurki. Można pokusić się o zgolenie wzgórka łonowego, nadając ciekawą fryzurę. W gabinetach kosmetycznych znajdziesz wiele zaskakujących propozycji.

Depilacja miejsc intymnych to zabieg wymagający higieny i bezpieczeństwa. Jeśli będziesz golić się tępą maszynką, doprowadzisz do podrażnień i infekcji. Przy depilacji kremem, zbyt długie trzymanie preparatu na skórze może doprowadzić nawet do poparzeń! Depilacja woskiem, depilatorem czy pastą cukrową wymaga wprawy i odpowiedniego napięcia skóry. Zatem ostrożność i rozwaga, to podstawa prawidłowej depilacji bez podrażnień.

Jak widać, sposoby depilacji są różne, a każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Należy pamiętać, aby sięgać również po peeling, który zapobiegnie wrastaniu się włosków po depilacji.

Źródło:

[Głosów: 2   Average: 5/5]
Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *