Depilacja

Depilacja męska – najlepsze porady na temat metod depilacji u mężczyzn

Depilacja niegdyś była domeną kobiet. Dzisiaj coraz więcej mężczyzn zaczyna dbać o wygląd i poddaje się zabiegom depilacji. Usuwają włoski spod pach, z pleców, klatki piersiowej czy miejsc intymnych. Depilacja męska stała się równie standardowym zabiegiem w salonach kosmetycznych, co depilacja żeńska. Jakie są najlepsze metody usuwania owłosienia u facetów? Na czym polega depilacja miejsc intymnych u mężczyzn? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Depilacja męska – po co mężczyzna usuwa owłosienie?

Gładka, wydepilowana klatka piersiowa u mężczyzny to dzisiejszy kanon męskiej urody. Nie dziwne więc, że coraz więcej mężczyzn uznaje to za modny wymóg. Dla innych depilacja męska to po prostu wygoda w dbaniu o higienę.

Coraz więcej mężczyzn zaczyna bardziej dbać o siebie i swoje ciało. Podążanie za trendami sprawia, że śmiało zaczynają wkraczać na tereny zabiegów, które jeszcze do niedawna zarezerwowane były tylko dla kobiet. Depilacja męska przez wielu postrzegana jest jako forma higieny, dbania o dobry wygląd oraz odpowiedni zapach.

Nadmierny porost włosów u osób z hipertrichozą czy nadmierna potliwość sprawiają, że depilacja męska jest wręcz obowiązkowym zabiegiem pozwalającym zachować prawidłową higienę. Są jednak mężczyźni, którzy wciąż wahają się z podjęciem decyzji o depilacji. Coraz częściej jednak pada pytanie, jak powinna wyglądać depilacja męska? Jaką metodę wybrać?

Depilacja klatki piersiowej

Depilacja klatki piersiowej sprawi, że popularny „kaloryfer” na brzuchu będzie wyeksponowany, dlatego mężczyźni z brzuszkiem, a także ci bardzo szczupli powinni zastanowić się, czy faktycznie taka depilacja jest im potrzebna. Owłosienie czasami doskonale maskuje mankamenty figury i nie zawsze warto je usuwać.

Depilacja u mężczyzn może być szybka i wygodna albo niezwykle bolesna i bardzo skuteczna. Do wyboru masz jednorazową maszynkę, elektryczną golarkę, wosk, depilator elektryczny, krem oraz laser. Każda z tych metod pozwoli usunąć niechciane włoski. Jedna na dłużej, druga na krócej, a inna na zawsze.

Wybierając metodę depilacji męskiej, należy kierować się rodzajem zarostu oraz jego bujnością. Nie możesz stosować tej samej metody przy bujnym owłosieniu, która sprawdziła się przy słabym zaroście.

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn maszynką jednorazową lub elektryczną

Maszynka do golenia to zdecydowanie najpopularniejsza i zarazem najszybsza metoda na usunięcie niechcianych włosków u mężczyzn. Golenie miejsc intymnych u mężczyzn jednorazową lub elektryczną maszynką jest tak popularne, ponieważ daje szybkie i bezbolesne efekty. Można to zrobić w domowym zaciszu w czasie wieczornej kąpieli, nie ponosząc dodatkowych kosztów. Maszynka jednorazowa pozwala usunąć włoski do zera, elektryczna zostawia „szczecinkę”. To daje możliwość podjęcia decyzji, jaki efekt ostateczny nas satysfakcjonuje, całkowita gładkość, czy jednak lekka szorstkość.

Ta metoda ma jednak swoje wady. Przede wszystkim daje bardzo krótkotrwałe efekty. Co więcej, częste golenie miejsc intymnych u mężczyzn spowoduje wzmocnienie włosków, które będą rosły szybciej, staną się bardziej twarde i kłujące. Ta metoda niesie również duże ryzyko zacięcia się, szczególnie u początkujących.

Maszynką jednorazową w zasadzie można usunąć włoski z całego ciała, elektryczna sprawdzi się u osób z wrażliwą skórą. Niestety jest problematyczna w miejscach trudno dostępnych, dlatego też sprawdzi się raczej przy depilacji klatki piersiowej czy pach. Pamiętaj jednak, że przy regularnym stosowaniu tej metody, włoski będą odrastały coraz szybciej i staną się coraz sztywniejsze.

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn – jak wykonać to dobrze?

Jeśli zdecydujesz się na maszynkę jednorazową, pamiętaj o wcześniejszym skróceniu włosków nożyczkami lub maszynką elektryczną. Następnie posmaruj skórę żelem do golenia i przystąp do usuwania owłosienia. Zachowaj szczególną ostrożność podczas golenia jąder, tam bardzo łatwo o zacięcie. W tym celu lepiej sięgnąć po maszynkę elektryczną z odpowiednią nakładką, która pozwoli uniknąć zacięcia.

Po goleniu stosuj przez kilka następnych dni kosmetyki łagodzące skórę po depilacji.

Pamiętaj, że zanim przystąpisz do zabiegu, ciało powinno być czyste. Dobrze jest zatem wykonać go po prysznicu lub kąpieli. Skóra oraz włoski będą odpowiednio zmiękczone, a żel pozwoli wówczas na idealny poślizg. Sięgając po maszynkę postaw na dobrej jakości, ostry produkt.

Po goleniu miejsc intymnych wyrzuć maszynkę. Częste zmiany unikną nieprzyjemnych powikłań w postaci nieestetycznych krost czy niedogolonych miejsc.

Trwała depilacja miejsc intymnych u mężczyzn – jaką metodę wybrać?

Depilacja męska laserem

Osoby, które chcą trwale usunąć swoje owłosienie, powinny sięgnąć po bardziej innowacyjne metody depilacji. Laser sprawdzi się nie tylko u panów hojnie obdarzonych owłosieniem, ale także u wszystkich tych, którzy chcą trwale usunąć włoski z ciała.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny i daje trwałe efekty. Niestety wymaga wykonania kilku serii i nie należy do najtańszych metod. W czasie zabiegu komórki mieszka włosowego zostają zniszczone, przez co proces wzrostu zostaje całkowicie zahamowany i w efekcie włos wypada. W związku z tym, że laser działa jedynie na włosy będące w fazie wzrostu, na jednym zabiegu usuniemy tylko część niechcianego owłosienia. Kolejne włoski musimy poddać zabiegowi w następnej serii, aż do czasu pozbycia się całego owłosienia.

Taki zabieg daje trwałe efekty na wiele lat. Kiedy pojawią się odrosty (oczywiście zdecydowanie słabsze i delikatniejsze) wystarczy wykonać zabieg przypominający.

Ta metoda depilacji może być wykonana na całym ciele. Daje największe i najtrwalsze rezultaty u osób z ciemną barwą włosów. Nie dziwne więc, że wiele mężczyzn decyduje się na laserową depilację.

Jeśli chodzi o wady tej metody, to największą jest cena oraz fakt, że zabieg trzeba wykonać w kilku seriach. Koszt to około 180-200 złotych za niewielką partię ciała. Średnio wykonuje się 5-6 takich zabiegów. Depilacja laserowa może być bolesna u mężczyzn, głównie z uwagi na fakt, że ich włoski są bardziej ciemne i sztywne, co zwiastuje mocne i grube mieszki włosowe. Niemniej jednak jest to zabieg zdecydowanie mniej bolesny niż depilacja woskiem bądź depilatorem elektrycznym.

Depilacja męska woskiem

Ta metoda zdecydowanie jest najmniej popularna wśród mężczyzn, co zresztą jest łatwe do wytłumaczenia. Depilacja woskiem jest bardzo bolesna. Wielu panów, którzy poddali się zabiegowi po raz pierwszy, określają go wręcz jako tortury. Mimo iż efekty są długotrwałe, bo depilacja woskiem pozwala zyskać gładkość nawet na 4 tygodnie, to jednak niewielu mężczyzn jest na nią chętnych.

Wosk pozwala usunąć włoski wraz z cebulką, dzięki czemu z każdym kolejnym zabiegiem stają się one coraz słabsze. Efektem jest coraz mniejszy ból przy każdej kolejnej depilacji.

Wosk pozwala usunąć włoski z trudno dostępnych miejsc, takich jak pośladki czy plecy. Taki zabieg zdecydowanie lepiej jest wykonać w salonie kosmetycznym. Zamiast wosku, można sięgnąć po pastę cukrową, która mniej podrażnia skórę.

Depilację woskiem czy pastą cukrową można również wykonać w domowym zaciszu. Zarówno wosk, jak i pastę kupisz w każdej drogerii. Dostępne są również gotowe paski z woskiem, które polecane są szczególnie dla debiutantów.

Wadą depilacji woskiem jest niewątpliwie ogromny ból towarzyszący zrywaniu plastrów. Dla wielu mężczyzn jest to próg, którego nie są w stanie wytrzymać, dlatego rezygnują z tej metody. Warto pamiętać, że wosk dla osób niedoświadczonych może być nawet ryzykowną metodą depilacji. Wosk przykleja się nie tylko do włosków, ale także do skóry. Zbyt mocne przyklejenie się (szczególnie do cienkiej skóry na jądrach), może spowodować zerwanie włosków wraz z wierzchnią warstwą naskórka. Natomiast stosowanie zbyt zimnego wosku może doprowadzić do pojawienia się wybroczyn i siniaków na skórze.

Depilacja męska kremem

Są jeszcze kremy i pianki do depilacji, które pozwalają usunąć włoski bez wysiłku i bólu. To jednak metoda, która u mężczyzn średnio się sprawdza, ponieważ ich włoski są grubsze, mocniejsze i bardziej sztywne. Jeśli już wybierzesz krem, to sięgaj po kremy do depilacji dla mężczyzn. Ich formuła została tak opracowana, aby efekty depilacji były zadowalające.

Działanie kremu jest bardzo proste. Wystarczy zaaplikować go na skórę pokrytą włoskami, odczekać wskazany na opakowaniu czas i zetrzeć resztkę kremu szpatułką lub załączoną gąbką. Wraz z nim usunięte zostaną włoski. Ta prosta i bezproblemowa metoda zajmuje zaledwie kilkanaście minut i pozwala osiągnąć gładkość na kilka dni. Krem osłabia cebulkę włosa, dzięki czemu rosną one słabsze. Warto jednak pamiętać, że takie preparaty mogą uczulać. Zanim posmarujesz nim miejsca intymne, wykonaj próbę uczuleniową. Pamiętaj również, że skóra na jądrach jest znacznie cieńsza, przez co łatwiej o podrażnienia. Dlatego stosuj się do zaleceń opisanych na opakowaniu i nie przedłużaj czasu trzymania preparatu na skórze.

Wadą tej formy depilacji są częste uczulenia, z uwagi na silnie chemiczny skład produktu. Co więcej, efekt jest krótkotrwały, bo gładkość utrzymuje się maksymalnie kilka dni.

Depilacja męska nie jest dzisiaj niczym dziwnym. Wystarczy spojrzeć na modeli, którzy dumnie prezentują gładkie ciało. Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn, jak i depilacja klatki piersiowej to coraz częściej zabieg, który jak każdy inny pozwala zadbać o higienę. Mężczyźni coraz częściej przekonują się, że gładkie ciało to nie tylko domena kobiet. Co więcej, również kobiety coraz chętniej akceptują wydepilowanych mężczyzn. Nie dziwne więc, że rynek oferuje coraz to lepsze metody depilacji również te dostosowane do płci męskiej.

Źródło:

[Głosów:3    Średnia:5/5]
Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *