Depilacja

Depilacja laserowa – kiedy jest na nią najlepsza pora?

Rezerwacja online w salonach kosmetycznych Moment.pl

Codzienne golenie włosów jest uciążliwe, może podrażniać skórę,a nawet uszkodzić  jej zewnętrzną warstwę. Depilacja laserowa jest trwałym sposobem na gładką skórę. Kiedy najlepiej zdecydować się na zabieg?

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych,  który pozwala na osiągnięcia niegdyś trudnego celu – gładkiej, pozbawionej włosów skóry. Zabieg jest bezpieczny, pod warunkiem, że poprzedzony jest konsultacją u wykwalifikowanego kosmetologa bądź lekarza dermatologa. Podczas zabiegu wykorzystywane jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Do odpowiednio przygotowanej skóry przykładana jest głowica lasera. Emitowana przez laser wiązka światła jest wchłaniana przez melaninę zawartą we włosach, a impuls laserowy zmienia się w energię termiczną powodując zniszczenie struktur, które odpowiadają za wzrost włosów. Po serii zabiegów  – włosy nie odrastają.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Kosmetolog określi grubość i barwę włosów (powinny wystawać ponad skórę) oraz wykona próbę laserową, niezbędną przy dobraniu optymalnych parametrów zabiegu. Dowiedz się też jakie są skuteczne metody depilacji.

Kilka tygodni przed zabiegiem

Decydując się na wykonanie depilacji laserowej – na kilka tygodni przed zabiegiem – nie można wyrywać włosów pęsetą, stosować wosku czy depilatorów mechanicznych. Na cztery tygodnie przed zabiegiem nie można stosować kremów i maści zawierających witaminę A, tzw. retinoidów, witaminę C oraz kwasy owocowe, a na tydzień przed – preparatów złuszczających.

Doustna terapia retinoidami wymaga półrocznej przerwy. Należy też – na dwa tygodnie przed zabiegiem – odstawić leki światłouwrażliwiające i zioła typu: dziurawiec, nagietek, zioła szwedzkie czy takie herbaty, jak Figura 1, 2. Po przebytych infekcjach wirusowych czy bakteryjnych skóry wykonanie zabiegu możliwe jest po upływie co najmniej dwóch tygodni.

Należy odstawić:

  • leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – na dwa dni przed zabiegiem,
  • kurację antybiotykową – na tydzień przed planowaną depilacją.

I zaniechać:

  • intensywnego opalania – na 4–6 tygodni przed zabiegiem,
  • stosowania samoopalaczy – zabieg będzie można wykonać po ustąpieniu opalenizny,

Kilka dni przed zabiegiem

Ważne, by przed zabiegiem skóra w miejscu poddawanym zabiegowi była: umyta, ogolona oraz nieposmarowana żadnymi specyfikami typu krem czy balsam do ciała. Z drugiej strony: depilowany fragment skóry nie może być też suchy ani podrażniony (jeśli skóra ma takie problemy, na kilka dni przed zabiegiem powinna być nawilżana, natłuszczana i kojona emolientami). Należy jednak pamiętać, aby pielęgnację zakończyć dzień przed planowanym zabiegiem.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania depilacji laserem, taki jak:

  • ciąża,
  • choroby skóry,
  • opalenizna,
  • stosowanie leków światłouczulających,
  • nowotwory.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Depilacja laserowa jest zabiegiem trwałym, jednak konieczne jest jego powtórzenie. Nawet 3-5-krotne. Przyczyna leży w samych włoskach, które – nie wszystkie przecież rosną w tym samym czasie i z równą prędkością. A stosowana w procesie depilacji wiązka lasera niszczy wyłącznie włosy rosnące na powierzchni skóry.

Rezerwacja online w salonach kosmetycznych Moment.plOdstępy między zabiegami

Depilacja laserowa jest doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które pragną na stałe pozbyć się problemu owłosienia – ze skóry rąk, ramion, nóg, pleców oraz wszystkich innych miejsc na ciele.  Już decydując się na wykonanie trzech serii zabiegów można znacznie zredukować liczbę odrastających włosków. Należy stosować kilkutygodniowe odstępy między poszczególnymi zabiegami; dla złagodzenia ewentualnych podrażnień skóry.

Laserowe usuwanie owłosienia daje wspaniałe, trwałe efekty. A po każdej wykonanej depilacji tą metodą, odrastające włosy stają się widocznie cieńsze i coraz słabsze. Aż 80-92 % włosów usuwanych jest już po trzech zabiegach, w przypadku niektórych osób specjaliści zalecają wykonanie tak zwanych zabiegów utrwalających. Te przeprowadza się najczęściej po dwóch latach od ostatniego naświetlania skóry laserem. Wszystko po to, by zlikwidować pojedyncze włosy, które jeszcze mogą pojawić się na skórze.

Depilacja laserowa – efekty

Zabieg depilacji laserowej daje efekt trwałego usunięcia owłosienia. Warto tez poznać zalety depilacji woskiem.Należy jednak pamiętać, że nie wystarczy pojedynczy zabieg. Dla utrwalenia efektu gładkiej skóry,  konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Ważne by zarówno przed, jaki i po jego wykonaniu, skóra powinna być chroniona przed działaniem promieni słonecznych. Zatem sam zabieg dobrze jest wykonać wczesną wiosną, jesienią i zimą, ponieważ skóra nie jest eksponowana na słońcu.

To właśnie teraz najlepiej wykonać zabieg. Sprawdź, w jakim salonie możesz wykonać zabieg w swoim mieście korzystając z portalu Moment.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *