DepilacjaKosmetyka

Depilacja czy epilacja? Co lepsze?

Każda zadbana kobieta stara się na bieżąco pozbywać zbędnego owłosienia. Depilacja nóg, pach, czy strefy bikini to absolutna konieczność. Zabiera jednak sporo czasu i nerwów, a czasami wiąże się z bólem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że może na stałe pozbyć się uciążliwych włosków. Jaka metoda bardziej się opłaca?

Depilacja a epilacja – różnice

Czy wiesz, która depilacja jest skuteczna? Na początku należy dokonać niezbędnego rozróżnienia. Depilacja to zabieg kosmetyczny, przeprowadzany głównie w domu, przynoszący z reguły kilkutygodniowe efekty. Po tym czasie czynność należy powtórzyć. Epilacja z kolei, to laserowa metoda usuwania owłosienia wraz z cebulkami. Nie powoduje efektów ubocznych, a ma również właściwości zdrowotne. I co najważniejsze, na stałe usuwa włoski.

Rodzaje depilacji

Tradycyjna depilacja dzieli się na kilka popularnych metod. Najczęściej stawiamy na golenie za pomocą maszynki, które jest niezwykle łatwe. Można jednak się zaciąć i podrażnić skórę, a odrastające włosy są mocniejsze i grubsze. Bardziej długotrwałe efekty daje użycie wosku, jednak nie jest to zabieg dla każdego. Jeśli źle znosisz ból, daj sobie z nim spokój. Możesz sięgnąć po środki chemiczne (kremy i pianki), które rozpuszczają widoczną część włosów. Licz się jednak z podrażnieniami. We wszystkich wymienionych przypadkach musisz spodziewać się powrotu problemu po maksymalnie kilku tygodniach. Warto więc zastanowić się nad czymś trwalszym, jak choćby depilacja laserowa.

Na czym polega epilacja

Epilacja usuwa owłosienie na kilka lat. Do wcześniej przygotowanej skóry przykłada się głowicę lasera, emitującą wiązkę intensywnego światła. Impuls laserowy zamienia się w energię termiczną, a ta niszczy strukturę włosa. Dzięki temu nie odrasta. Ilość zabiegów prowadzących do zadowalającego rezultatu zależy od fizjologii pacjenta. Zwykle trwają od sześciu do dwunastu tygodni.

Jak się przygotować do epilacji?

Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania i dobierze odpowiednie parametry kuracji. Wybierając salon, zwracaj więc uwagę, czy zapewnia odpowiednią opiekę medyczną. Musisz też co najmniej miesiąc przed zabiegiem zaprzestać wszelkich metod depilacji i nawilżać skórę kremami. Postaraj się także stosować dietę z licznymi witaminami i dużą ilością wody – zmniejszy to ryzyko zaczerwień i opuchlizny.

Koszt epilacji

Minusem tej metody jest jednak cena. Koszt jednego zabiegu może wynosić nawet 500 zł – zależy to przede wszystkim od gęstości owłosienia i powierzchni ciała. Każdy gabinet ma swój indywidualny cennik, dlatego należy się wcześniej zorientować w temacie. Jeśli nie dysponujesz zbyt dużą sumą, odłóż zastosowanie tej metody. Aby zabieg się udał, musisz odbyć wszystkie konieczne wizyty, a to wymaga niestety sporych nakładów finansowych.

Istnieje wiele plusów i minusów stojących zarówno za epilacją, jak i metodami tradycyjnymi. Wszystko zależy tak naprawdę od kwestii indywidualnych. Jeśli dysponujesz małą ilością czasu, użycie lasera będzie dla ciebie zdecydowanie najlepsze. Wtedy warto też rozejrzeć się za dobrym salonem kosmetycznym, w którym ja wykonasz. W innym przypadku może jednak lepiej trochę poczekać i dobrze zastanowić się nad tym krokiem. W końcu zwykła depilacja nie jest taka straszna, prawda?

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *