PaznokciePodologia

Jak dbać o stopy latem?

Rezerwacja online podolog Moment.pl

Latem na stopy działają inne bodźce niż w czasie pozostałych pór roku. Skóra jest wystawiona na nadmierne działanie słońca, wiatru, wody czy piasku. Dodatkowo organizm męczy się szybciej i potrzebuje optymalnego nawodnienia. Podolog Larysa Sobiech podpowiada, czego potrzebują stopy latem i jak je odpowiednio pielęgnować.

Właściwe obuwie na lato

Czy istnieje obuwie idealne na lato? Pragnę dziś ogłosić, że tak! Wybierając letnie buty, należy tylko pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Stabilnie zabudowana pięta oraz pasek wokół kostki zabezpieczy przed groźnym kołysaniem stopy w bucie. Dokładne sprawdzenie materiału od strony dolegającej do stopy oszczędzi przykrych pęcherzy. W parze z wysoką temperaturą, każda nierówność materiału lub szew, nadmiernie ocierający skórę podczas chodzenia jest gotowym przepisem na pęcherz. Latem nie chcemy się przecież ograniczać i w pełni korzystać z pięknej pogody, a jak wiemy z doświadczenia, pęcherze na stopie nie pozwalają funkcjonować normalnie.

Wspieraj się magnezem

Ile mówi się o magnezie w tabletkach, który idealny działa na skurcze czy zmęczone nogi. Ale okazuje się, że najlepiej przyswajalny magnez to ten w postaci soli lub płatków do kąpieli. Ciekawe, prawda? Po upalnym, letnim dniu weź kąpiel w wannie z dodatkiem płatków lub soli magnezowej. Będzie to ukojenie dla nóg po ciężkim, upalnym dniu. Dodatkowo wzmocnij je i przygotuj na zwiększony wysiłek spowodowany wysoką temperaturą aplikując na nogi kilka kropel oleju magnezowego przed snem. Dodatkowo działa on przeciwbólowo na mięśnie. Magnez odpowiada za ponad 300 reakcji chemicznych w organizmie. Odpowiednia suplementacja i utrzymywanie optymalnego poziomu tego pierwiastka w naszym ciele, pozwoli na aktywne działanie w czasie lata.

Najlepszy fryzjer najlepsza kosmetyczka Moment.pl

Naturalny peeling

W lecie warto wykonywać peeling stóp, który pobudzi, a także złuszczy i nawilży skórę. W drogeriach dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych właśnie do wykonywania peelingu, jednak ja proponuję przygotowanie kosmetyku samodzielnie. Wystarczy połączyć olej kokosowy z cukrem lub solą himalajską. Uzyskamy w ten sposób naturalny peeling do ciała i stóp.

Systematyka w pielęgnacji stóp 

Ważne, aby o stopy dbać przez cały rok, a nie tylko w sezonie letnim, kiedy trzeba je odsłonić  na plaży. Należy wykonywać wspomniany wyżej peeling, nawilżać skórę i odpowiednio skracać paznokcie. Jeśli jednak przed latem Twoje stopy nie są w idealnym stanie, odwiedź gabinet podologiczny, aby skrócić odpowiednio paznokcie oraz pozbyć się nadmiernych zrogowaceń. Podolog wskaże kosmetyki odpowiednie do Twojego rodzaju skóry. Stosując je regularnie unikniesz pęknięć na stopach, zranień, otarć oraz problemów z płytką paznokciową.

Skracanie paznokci

W lecie podczas uprawiania sportu oraz różnych aktywności fizycznych, zwłaszcza latem stopy, a zwłaszcza paznokcie, są narażone na działanie wielu czynników. Wysoka temperatura w połączeniu z ciągłym tarciem oraz naciskiem na płytkę paznokciową, spowodują szybkie pojawienie się krwiaków podpaznokciowych oraz pęknięć pośrodku całej płytki. Co więc robić? Należy odpowiednio często i fachowo skracać paznokcie. Uchroni nas przed nieprzyjemnymi dolegliwościami takimi jak np. spełzanie płytki. Paznokcie powinny być skracane pilnikiem drobnoziarnistym mniej więcej co tydzień w zależności od szybkości wzrostu płytki. Należy zostawić około milimetr wolnego brzegu oraz pamiętać o jego odpowiednim kształcie. Zaoblamy boki paznokcia, tak by nie raniły skóry sąsiednich palców. Jestem pewna, że Twój najbliższy podolog bardzo chętnie poinstruuje Cię w jaki sposób Ty powinieneś skracać paznokcie.

Postaw na kolor

Zawsze zachęcam pacjentów, aby latem pokazywali swoje stopy. Dlaczego? Ponieważ palce odpoczywają! Latem można zaszaleć i paznokcie pomalować na ulubiony, nawet najbardziej wystrzałowy kolor. Mężczyźni w tej kwestii też mogą poszaleć, gdyż istnieją odżywki, które po nałożeniu matowieją, sprawiając, że stopy wyglądają na zadbane. Jeśli masz problem z płytką, która nie rośnie lub dzieje się z nią coś nieodpowiedniego, to warto zaufać w tej kwestii podologowi, który wdroży leczenie wzmacniające słabe paznokcie, a nawet zrekonstruuje zniszczoną, np. urazem, płytkę.

Nie bój się konsultacji w gabinecie podologicznym, podolog już tam na Ciebie czeka. Aby mieć pewność, że wybierzesz zaufanego profesjonalistę znajdź go na Moment.pl. Spraw by lato było jak najbardziej radosne i pełne pozytywnych przeżyć!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze: 1

  • Bardzo dobry tekst, przyjemnie się czyta. Za sekundkę zapoznam się z pozostałymi Pani artykułami. Mąż prowadzi gabinet trychologiczny i wiem, że takie proste porady, które wydają się oczywiste mogą niejednego zaskoczyć. Jak mnie…. magnezowe płatki. Już pędzę szukać ^^. Pozdrawiam serdecznie.