Medycyna estetycznaPorady

5 porad, jak dobrze wybrać lekarza medycyny estetycznej

lekarz medycyny estetycznej

Rozważasz skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, ale nie wiesz, do jakiego specjalisty się zapisać? Wybór zaufanego gabinetu to kluczowa sprawa – w końcu chodzi tu o Twoje bezpieczeństwo! Aby ułatwić Ci to zadanie, mamy dla Ciebie porady z pierwszej ręki. Przeczytaj artykuł przygotowany przez specjalistkę z dziedziny medycyny estetycznej, doktor Monikę Łyżwę, która prowadzi swój gabinet w Krakowie.

Wybór dobrego lekarza medycyny estetycznej to Twoje „być albo nie być” jeśli chodzi o zadowolenie z zabiegów. Z reguły poświęcamy zbyt mało czasu, żeby wybrać odpowiedniego specjalistę. Nie mówię tutaj wyłącznie o umiejętnościach. Dobrze wykonany zabieg to jedno, ale przecież zależy Ci na czymś więcej prawda? Jako że lekarz estetyczny to wybór na lata, liczy się także dobra energia, nadawanie na tych samych falach i profesjonalizm w podejściu do pacjenta. Sprawdzenie opinii w Internecie nie zawsze wystarcza, aby od razu znaleźć tą właściwą osobę. Dlatego w tym artykule przedstawiam 5 nietypowych kroków, które pomogą Ci wybrać lekarza medycyny estetycznej

dr Monika Łyżwa

Po pierwsze – zapytaj koleżanki

Opinia z pierwszej ręki jest niezastąpiona. A jeśli ta ręka należy do Twojej bliskiej koleżanki, to już w ogóle bajka 🙂 Jeżeli masz to szczęście, że znasz osoby korzystające z zabiegów, to na pewno warto poprosić je o rekomendacje. Jest duża szansa, że taki lekarz przypadnie do gustu także Tobie. 

W tej metodzie jest jeszcze jeden plus. Możesz spojrzeć na swoją koleżankę jako na wizytówkę danego lekarza i na żywo sprawdzić efekty jego pracy. Paradoksalnie, najlepiej jeśli w ogóle nie widać, że jakieś zabiegi były wykonywane. To znaczy, że rezultaty są naturalne – a o takie powinno chodzić.

Po drugie – sprawdź, co się dzieje przed i po wizycie

Myślisz, że wizyta w gabinecie zaczyna się… w gabinecie? Błąd! Zabiegi estetyczne to usługi premium i jako pacjent zasługujesz na to, żeby być traktowana w ten sposób już od pierwszego kontaktu. 

Dlatego jeszcze przed pierwszą wizytą sprawdź, czy odpowiada Ci sposób, w jaki działa recepcja. Czy umawianie się na wizyty jest bezproblemowe? Czy pracownicy recepcji są kompetentni? Czy przed wizytą wszystko zostało Ci wyjaśnione tak, jak oczekiwałaś?

Domyślasz się już pewnie, że analogicznie – wizyta nie kończy się wtedy, gdy zamkniesz za sobą drzwi gabinetu. Zabiegi estetyczne często są inwazyjne, dlatego ogromnie ważna jest kontrola po zabiegu. W dobrych gabinetach powinna ona być bezpłatna i odbywać się zawsze, gdy był wykonywany zabieg. Pamiętaj, że lekarz na kontroli może dostrzec coś, co dla Ciebie będzie niewidoczne – i tym samym lepiej zadbać o Twoje zdrowie.

jak wybrac lekarza medycyny estetycznej?
Chcesz umówić się na wizytę u dr Moniki Łyżwy? Wolne terminy sprawdzisz tutaj!

Po trzecie – lekarz to nie sprzedawca

Gabinety estetyczne często walczą o klienta. Usługi są drogie, a wykonywanie tych zabiegów w bezpieczny i profesjonalny sposób wymaga ogromnego przygotowania specjalistów i miejsca. Dlatego wśród lekarzy może pojawić się pokusa, aby pacjent w gabinecie zostawił jak najwięcej pieniędzy. 

Postawmy sprawę jasno – do gabinetów estetycznych przychodzą pacjenci zdrowi i z własnego wyboru. Nie znaczy to jednak, że powinny obowiązywać tu inne standardy leczenia niż w innych dziedzinach. Zawsze podstawową zasadą jest nie szkodzić – czyli nie stawiać pieniędzy ponad dobro pacjenta. 

Dlatego jeśli dostrzeżesz, że podczas Twojej wizyty priorytetem jest coś innego niż Twoje dobro, to od razu poszukaj innego miejsca. 

Po czwarte – papierologia ma znaczenie

Wszyscy lubimy to uczucie, gdy przychodzimy do fryzjera, który zna nasze włosy jak własną kieszeń. Od razu zaproponuje najlepszą możliwą fryzurę i zawsze wykona swoje zadanie na 100 procent. Co ważniejsze, przychodzimy do takiej osoby ze spokojem, że strzyżenie czy koloryzacja spełni nasze oczekiwania.

Nie inaczej powinno być w gabinecie estetycznym. Reagowanie przy pomocy zabiegów na bieżące problemy (np. zmarszczka, blizna) to jedno. To, co liczy się dużo bardziej, to długoterminowy plan leczenia. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kierunek, w którym zmierza Twoje dbanie o zdrowy i młody wygląd, jest dla Ciebie odpowiedni.

Aby to osiągnąć, lekarze powinni prowadzić dokładną dokumentację każdej wizyty. Zdjęcia przed i po zabiegu powinny być wykonywane za każdym razem. Podczas kolejnych wizyt lekarz powinien wiedzieć (bez pytania!), jakie zabiegi były robione poprzednio. W każdym przypadku powinny Ci też zostać wyjaśnione przeciwwskazania do wykonania konkretnych zabiegów. 

Na szczęście, łatwo jest „wyczuć”, czy lekarz odpowiednio przygotował się na spotkanie z Tobą. Jeśli nie do końca tak jest – wiesz, co robić 😉

karta pacjenta w gabinecie medycyny estetycznej
Szukasz dobrego lekarza medycyny estetycznej? Sprawdź zaufane gabinety w swojej okolicy!

Po piąte: słowo klucz – ZAUFANIE

Nie ma większego znaczenia, jakich metod użyjesz, aby wybrać właściwą osobę. To, co jednak naprawdę się liczy, to zaufanie. Jeśli Ty i Twój specjalista ufacie sobie wzajemnie, to spotkania w gabinecie medycyny estetycznej będą tylko przyjemnością!

Czasami idealnego lekarza można znaleźć już przy pierwszej wizycie. W innych przypadkach może to zająć kilka lub kilkanaście spotkań. Warto jednak próbować, bo gdy wszystko idzie dobrze, radość z efektów zabiegów medycyny estetycznej jest ogromna!

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy dr Moniki Łyżwy lub przeczytać inne przygotowane przez nią artykuły? Odwiedź jej bloga: https://doktormonika.pl.

Znajdź najlepszego specjalistę

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *