3 sposoby na pozbycie się przebarwień

Dla wielu osób przebarwienia są wielkim utrapieniem. Jak powstają, a przede wszystkim – jak się ich skutecznie pozbyć? Na te pytania odpowie dziś ekspert z kliniki Twoje Zacisze! Zapraszamy do lektury.

Przebarwienia na twarzy to nic innego jak nierównomiernie rozłożona w skórze melanina. Jest to pigment, który jest odpowiedzialny za kolor naszej karnacji — im więcej melaniny, tym jest ona ciemniejsza.
Przebarwienia, które pojawiają się na naszej skórze, to efekt miejscowego, nieprawidłowego nagromadzenia się melaniny. Pojawiają się, gdy produkcja melaniny nagle zostaje gwałtownie zwiększona.

Skąd biorą się przebarwienia?

Zmiany barwnikowe mogą być wynikiem:

  • zaburzeń hormonalnych, chorób tarczycy i jajników,
  • stosowania antykoncepcji,
  • okresu ciąży i przekwitania,
  • nadmiernej ekspozycji skóry na promienie słoneczne.

Rodzaje przebarwień

Piegi

Zmianami barwnikowymi są także piegi. Zazwyczaj są one jaśniejsze jesienią i zimą, w cieplejsze miesiące, gdy ekspozycja na słońce jest większa, stają się wyraźniejsze.

Przebarwienia po trądziku

Przebarwienia powstałe w związku z trądzikiem nazywane są pozapalnymi.
Przyczynami powstawania przebarwień są stany zapalne skóry, m.in. trądzik. Zmiany powstają wskutek rozdrapywania, nieprawidłowego usuwania zmian trądzikowych oraz z ich procesu gojenia.

Przebarwienia podczas ciąży

W czasie ciąży w organizmie kobiety dochodzi do wielu zmian hormonalnych, które mają także wpływ na stan skóry. Na twarzy mogą pojawić się przebarwienia. Mają one związek ze wzmożoną produkcją estrogenów, za czym idzie zwiększona praca komórek odpowiadających za produkcję melaniny, czyli melanocytów.

Kiedy usuwać przebarwienia?

Najlepiej robić to jesienią i zimą, gdy słońca jest mniej. Nie róbmy tego w wakacje, tuż po tym, jak przebarwienie się pojawi. Większość preparatów, które stosujemy w walce z nimi, sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na promieniowanie ultrafioletowe, a co za tym idzie – na powstawianie kolejnych przebarwień. Zamiast pomóc, możemy sobie zaszkodzić.

Jak więc sobie z nimi poradzić?

3 skuteczne sposoby na przebarwienia

Zabieg na bazie retinolu RETEXTURE BRITE PEEL

Holistyczna terapia wybielająco-ujędrniająca. Seria 3 zabiegów wykonywanych w miesięcznych odstępach. Decydując się na terapię, należy uwzględnić jej kontynuację w domu. Przejście przez cały proces zapewnia rozjaśnienie przebarwień nawet o 60-80%, a także ujędrnienie, uelastycznienie skóry, wygładzenie i eliminację efektów fotostarzenia.

IPL + zabieg pielęgnacyjny z lipofilową formą wit. C

Zabiegi laserowe IPL w efektywny sposób redukują przebarwienia. Bezpośrednio po wykonaniu procedury dochodzi do ściemnienia zmiany, a następnie stopniowego złuszczenia, co prowadzi do jej redukcji lub zaniku. Po upływie około 2 tygodni od zakończenia kuracji skóra nabiera pięknego i jednolitego kolorytu, staje się świeża i gładka. Zabieg wykonujemy również w okresie jesienno-zimowym. Natomiast zabieg pielęgnacyjny z witainą C świetnie przeciwdziała powstawaniu nowych przebarwień – zaletą również tego zabiegu jest fakt, że można wykonywać go przez cały rok. Jest to świetny sposób, aby zadziałać na czynniki, które niekorzystnie wpływają na przebarwienia również w okresie letnim.

Pielęgnacja domowa

To bardzo ważny krok. Niezbędnym kosmetykiem, którego nie może zabraknąć na półce, jest krem z filtrem. Należy go stosować bezwzględnie 365 dni w roku. Jego zadaniem jest chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA oraz UVB. Cennym składnikiem aktywnym będzie również retinol oraz witamina C.

Podczas wizyty indywidualnie dobieramy kosmetyki oraz zabiegi do predyspozycji skóry. Jeśli chcesz uporać się z przebarwieniami na dobre, zapraszam na wizytę do kliniki Twoje Zacisze!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *