Dietetyka

Dieta na trądzik - co jeść, a czego nie walcząc z trądzikiem

Trądzik pospolity (acne vulgaris) to schorzenie gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Przyczyn trądziku jest wiele i każda z nich wpływa na powstanie wykwitów na skórze w różnym stopniu. Niezależnie jednak od ustalenia przyczyny i zaleconego leczenia, warto wspomóc kurację odpowiednią dietą na trądzik. O tym co należy jeść, a czego lepiej unikać opowiada Julia Piwowarczyk, dietetyk w wygodnadieta.pl. 

Fryzjer

Włosy do ramion - jak je układać?

Włosy do ramion to fryzura, która dodaje kobiecości i nadaje się na wiele okazji. Włosy półdługie można nosić rozpuszczone lub związane na co dzień i misternie uczesane na wielkie uroczystości. Można je efektownie ułożyć nawet w kilka minut. Oto kilka wskazówek, które pomogą w przygotowaniu ciekawych fryzur do ramion.

Kosmetyka

Jak działa kwas kojowy?

Kwas kojowy to naturalny produkt wykorzystywany do usuwania przebarwień. Cechuje się również właściwościami przeciwstarzeniowymi. To łagodny środek o długotrwałym działaniu, który jest popularnym składnikiem kremów. Łatwo kupić kwas kojowy w aptekach i w sklepach z ekologicznymi kosmetykami. Preparat w czystej formie kosztuje niewiele i jest łatwy w aplikacji. Zobacz, jak go stosować.